„Mám úžasnou ženu, tři zdravé děti a stejně jsem nešťastný.“ Říká Aleš, který žije již několik dlouhých let ve „spokojeném“ manželství. Důvodem je, že si prý konečně přiznal, že jeho orientace není heterosexuální. S pravdou však ven nechce jít, ale od rodiny chce i přesto odejít.

To, že se Alešovi líbí více muži, si podle jeho slov začal uvědomovat asi před šesti lety. To si totiž poprvé vyzkoušel, jaké to je být intimně s chlapem. Bylo to v opilosti, ale i tak to pro něj byla zkušenost k nezaplacení, která ho probudila do reality. „Konečně mi došlo, proč nejsem spokojený, proč nerad, ač mám úžasnou rodinu, chodím domů. Proč se mi celou tu dobu hnusil sex, i přesto, že mám nádhernou paní. Jsem gay. Bylo to hrozný si to přiznat, ale je to tak.“ Aleš se snažil s tím prát a potlačovat to v sobě. Bohužel posledních pár let je pro něj život jedno velké vězení, ze kterého už musí pryč.

muž

„Vůbec nevím, co řeknu ženě, jak to vysvětlím dětem, ale chci od nich odejít. Vím, že doma nemůžu v žádném případě přiznat pravdu, stejně jako v práci. Neustále přemýšlím, jak to udělat, abych mohl žít tak, jak chci, po boku chlapa.“ Aleš je pevně rozhodnut do konce roku vše vyřešit, ale v žádném případě se nechce přiznat ke své homosexualitě. „Vím, že dnešní společnost už není taková, jako tomu bývalo v tomto směru. Má rodina je však velmi konzervativní a tohle by nezvládli. Zvlášť můj otec. Navíc, už vidím, jak v práci řeknu, tak váš obchodní ředitel je gay. To prostě nejde.“

Aleše ten největší boj za šťastný život teprve čeká, ale pokud nepůjde s celou pravdou ven, stejně nikdy nebude žít, tak, jak by chtěl.

Čtěte také:

Reklama