Na stará kolena jsem se zbláznila a vlezla do „dupaček“. Těmi dupačkami myslím overal, kolem kterého jsem dlouho chodila jako „mlsná kočka“ a čekala na nějaký impuls, který mi dodá odvahu nejen k jeho koupi, ale k nošení.

Tím impulsem byla dovolená. Mít s sebou něco lehounkého, vzdušného, pohodlného a hlavně skladného a snadného na údržbu. Overal z jemného plandavého úpletu byl skvělou volbou a jsem ráda, že jsem se odhodlala k jeho koupi.

Napřed jsem si ho pochopitelně vyzkoušela v jednom malém obchůdku. Prodavačka pěla chválu, ale na to já moc nedám. Pokud se v oblečení necítím perfektně, rozhodně ho nekupuji, i kdyby se stavěla na hlavu.

Ale do tohohle kousku jsem se zamilovala na první pohled. Jediné, co mi trochu vadilo, byl rovný živůtek. Nemám moc ráda podprsenky bez ramínek. Ale jak jsem to tak zkoumala, zjistila jsem, že široká guma jde vytáhnout a místo ní provléknout šňůrky a dát je třeba za krk. To mě přesvědčilo, že si ho mám koupit. Vítězoslavně jsem si nesla kombinézu domů a vyzkoušela k ní různé boty. Nejlépe vypadá s jednoduchými placatými sandály. S botami na podpatku působí dost ordinérně.

Měla jsem ho doma týden a bylo na čase ho vyzkoušet na veřejnosti. Poprvé jsem v něm šla do práce a vzbudila poprask. Holky v redakci si asi o mně myslely, že tímhle kouskem oblečení chytám mládí za ocas, ale neřekly to pochopitelně nahlas. Nejvíc je zajímalo, jak se v „tom“chodí na záchod. „To jsi vlastně celá nahá, viď?“ „Skoro. Mám jen podprsenku.“ Ale na záchodě je naštěstí klíč a nehrozí, že by mě nahou někdo viděl, takže už to dál rozpitvávat nebudu.

A jak se osvědčil na dovolené? Zmuchlala jsem ho do rohu kufru... a po vytažení jsem ho mohla vzít rovnou na sebe.

Kombinéza se mi prostě osvědčila. V pražském vedru na ulici i v podvečerním žáru řeckého ostrova.

Foto: M.Hakl a Topshop

Čtěte také:

Reklama