hair-cut.jpg

Přijdete do kadeřnictví, chcete ostříhat konečky a zachovat délku, co nejvíc to půjde, ale pak odcházíte s pořádným kusem ustřižených vlasů. Jistě to zažila alespoň jednou každá žena. Většinou kadeřník řekne, že jsou vlasy příliš poškozené, takže musí ustřihnout delší kus vlasů, než si dotyčná přeje. Až půjdete příště ke kadeřníkovi, zkuste požádat o techniku stříhání vlasů zvanou povrchové stříhání. Pak se můžete celkovému zkrácení vlasů úplně vyhnout. Revoluční technika pomáhá odstranit rozštěpené a poškozené konce a přitom zachovat délku. Vlasy pak vypadají zdravější.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší střihy pro ženy starší 50 let: Inspirujte se celebritami!
 
Místo ustřižení celých konců vlasů kadeřník nakloní nůžky takovým způsobem, že odstřihne pouze zničené konce, kvůli kterým vlasy vypadají suché a křehké. Pokud si barvíte vlasy, je tento způsob stříhání obzvláště užitečný, protože často dochází k tomu, že proces a chemikálie použité k barvení vlasů způsobují rozštěpené konce a lámání vlasů.

Čtěte takéNadopujte vlasy! Tipy, jak podpořit jejich růst
 
Vzhledem k tomu, že povrchové stříhání není široce používanou technikou, informujte se nejdříve ve svém kadeřnictví, zda mají s touto technikou zkušenosti. Kadeřník by měl vědět, co dělá a jak techniku správně použít. Vlasy by měly být během stříhání umyté a suché. Bez použití jakýchkoliv dalších přípravků. Samozřejmě, v případě, že jsou vlasy opravdu poškozené, je přece jen lepší pár centimetrů ustřihnout. Tato technika však v mnoha případech funguje dobře.

Foto: Shutterstock

Reklama