Pravděpodobně jste již slyšeli o tom, že se Zoologická zahrada Tábor – Větrovy ocitla v platební neschopnosti a soud ji poslal do konkurzního řízení. Proto ZOO nyní rozprodává svá zvířata. Také vás napadá otázka, co bude s těmi, která se prodat nepodaří? Soudem jmenovaný advokát pro řešení tohoto případu navrhl ve svém e-mailu insolvenční (IS) správkyni jejich utracení a následné rozprodání kožešin. V otevřeném dopise o tom informoval předseda představenstva zoologické zahrady Libor Hrubý.

„Prosím IS o zjištění podmínek pro případné utracení zvířat, které by se nepodařilo prodat; bohužel jiná varianta možná nebude a stejně jako ostatní členové věřitelského výboru se odmítám stát rukojmím pana Hrubého, který se na zvířata pořád vymlouvá; prostě pokud se zvířata nepodaří prodat, budou humánně utracena; následně by bylo možné rozprodat alespoň třeba kožešiny,“ cituje v dopise Hrubý zmíněný email od advokáta Štěpána Jahody.

„Ostatní členy věřitelského výboru dokonce informoval o tom, že nechal „osobně“ jakýmsi studentem zpracovat způsob a podmínky utracení jednotlivých zvířat. Toto zjištění je pro mě naprosto zdrcující, nepochopitelné a neuvěřitelné,“ píše dále Hrubý, který vyzývá k záchraně nevinných zvířat od smrti. „Všechna jsou v dobrém výživovém stavu, zcela zdráva a v dobré kondici, což vyplývá i z pravidelných kontrol prováděných inspektory Krajské veterinární správy v Českých Budějovicích,“ podotýká předseda představenstva ZOO s více než 80 druhy zvířat převážně amerického kontinentu. Ta je pro návštěvníky uzavřena už od 7. února letošního roku.

 

tygr

Reklama