shutterstock-1075401764.jpg
Foto: Shutterstock

Zrak je jedním ze smyslů, který je křehký a je potřeba o něj pečovat. Práce mnoha lidí však poslední dobou spočívá v sezení u počítače a do obrazovky hledí i několik hodin denně. Sliznice oka se v takovém případě rychle vysuší. Pacienti si pak často stěžují na únavu očí, pálení očí, slzení očí, pocit písku či cizího tělesa, zarudnutí či dokonce na zamlžené vidění. Schopnost očí produkovat slzy, které oko zvláční, se navíc snižuje také s věkem, hormonálními změnami, ale i užíváním některých léků.

Pozor na konzervanty

Když oko nedokáže produkovat potřebné slzy a slzný film v oku ubývá, nezbývá nic jiného než orgánu trochu pomoct. Umělé slzy se nepoužívají jen ve filmech, můžete je mít doma pro případ nouze! Paradoxem ale je, že většina volně prodejných umělých slz obsahuje konzervační látky, které poškozují rohovku, mění složení slzného filmu, mohou způsobit alergickou reakci, jsou toxické k buňkám, a oči po použití mohou být citlivější a podrážděnější. Proto je při výběru důležité číst složení, ve kterém by se neměly objevit názvy BAK (benzalkonium chlorid), polyguad nebo PURITE.

Ideální umělé slzy

Ideální umělé slzy obsahují látky, které jsou oku vlastní a přirozeně se nachází v slzném filmu, neobsahují konzervační látky a na oku dlouho vydrží. Přesně takové vlastnosti mají umělé slzy Artelac Nature s výtažkem ze světlíku lékařského, které dále obsahují hyaluronát sodný. Ten se nachází ve strukturách zdravého lidského oka a v slzném filmu.

rscrsc.jpg

Artelac Nature

  • Účinkuje protizánětlivě
  • Má antioxidační efekt
  • Pomáhá při světloplachosti
  • Intenzivně hydratuje a zklidňuje
  • Je bez konzervantů
  • Použitelnost 6 měsíců po otevření

Tento produkt zakoupíte například ZDE.
Zdravotnický prostředek, pečlivě čtěte návod k použití.

Reklama