Rozmazaná rtěnka, vysušené rty či barva, která už zůstala jen na okrajích, to je něco, co vůbec nezní jako dobře udělaný make-up. Rtěnkám totiž dávno odzvonilo a na scénu přichází lip kity. Jejich nevýhodou bývá, že rty trochu vysušují, ale najdou se i takové, které je ponechají vláčné. Stále se jedná o novinku v oblasti kosmetických produktů, proto nejsou tolik rozšířené. V redakci jsme vyzkoušely ty, které jsme na trhu sehnaly a z výsledků jsme byly překvapené. Mimo jiné i opticky zvětšují rty!

Říká se, že Kylie Jenner lip kity objevila, ale jestli je to pravda, nikdo přesně netuší. Odepřít se jí ale nedá to, že s nimi ovládla trh. Pokud zadáte do vyhledavače spojení lip kit, objeví se vám nejen webové stránky e-shopu s kosmetikou této nejmladší miliardářky světa, ale také spousta článků a recenzí. Ve videu můžete vidět, jak se lip kit správně nanáší.My jsme v redakci vyzkoušely odstín Candy K. Kit se dobře roztírá a příjemně voní jako žvýkačka. Po pití zůstává na svém místě, ale po jídle barva z vnitřních částí zmizí. Neobtiskuje se a rty nevysušuje. Možná bychom vytkly, že při sevření rtů trochu lepí, ale rozhodně to není nepříjemné. Stojí 29 dolarů, což je v přepočtu 664 Kč.

Za zcela nejlepší považujeme lip kit od Kat Von D v barvě Lovecraft. I když není moc pigmentovaný, na puse vydržel téměř celý den. Po jídle se sice také trochu barva z vnitřních částí otřela, ale efekt vypadal přirozeně. Neobtiskuje se, zvládne i menší „líbačku“ a nelepí! Seženete ho v Sephoře za 580 Kč.

Jednou z nejlevnějších variant na trhu je lip kit značky Sephora a poměr cena výkon je odpovídající. Kit se špatně roztírá, po zaschnutí pusu vysuší a na rtech jsou vidět drobné vrásky. Odstínů jsme však vyzkoušely několik a musíme uznat, že ty červené vydrží opravdu dlouho, dokonce tak dlouho, že je večer není snadné odlíčit. Stojí 299 Kč.

TIP: Před nanesením jakéhokoliv lip kitu doporučujeme pusu prokrvit a zbavit staré kůže pomocí kartáčku na zuby. Rty poté malinko promasírujte například kokosovým olejem a nechte je chvíli odpočinout. 

Zcela nedoporučujeme lip kity zakoupené na asijských webových stránkách. Jejich cena je sice mnohonásobně nižší než u značkových produktů, ale některé dokonce smrdí a rty se po nich loupou až do krve.

Pokud máte s lip kity zkušenosti, napište nám do diskuze. Chcete-li uveřejnit fotky na našem Instagramu, označujete je #zenain.

Čtěte také:

Reklama