Srbské státní zaměstnance čekají velké změny. Budou se muset odnaučit reagovat na žádosti rozmrzele a přestat nosit do práce šortky.

 

Nová pravidla chování státních zaměstnanců začínají platit už tento měsíc. V nové příručce se také praví, že státní zaměstnanci „se musejí chovat zdvořile a profesionálně, poskytovat včasné a pravdivé informace, respektovat důstojnost občanů a na veřejnosti se chovat důstojně".

Ačkoliv nová pravidla nepředepisují přímo, jaké oblečení by státní zaměstnanci měli nosit, je řečeno, by například ženy neměly nosit „nepřiměřeně krátké sukně, blůzky s hlubokým výstřihem nebo úzkými ramínky, příliš krátké či průhledné halenky a krátké kalhoty."

Jak uvádí agentura Reuters, má Srbsko kolem 250 000 státních zaměstnanců, což je vzhledem k počtu obyvatel velmi vysoké číslo. Ačkoliv platy státních zaměstnanců nejsou nijak vysoké, zájem o tato místa je velký kvůli krátké pracovní době, jistotě trvalého zaměstnání a přetrvávající představě, že státní zaměstnanec má moc rozhodovat o druhých lidech. Pro obyčejné Srby však výprava na úřady představuje spíš setkání s neochotnou a nepřehlednou byrokracií.

Myslíte si, že podobné nařízení pomůže? Nebo se budou zaměstnanci státní správy nadále mračit a odhalovat? :)
Reklama