Televize Nova se rozhodla od záři již nevysílat magazín Prásk, u jehož zrodu stála Lenka Hornová.

Hornová na Nově začala nejdříve ve Snídani s Novou a v Občanském judu. Byla to ona, kdo si vymyslel televizní drbárnu ze života známých osobností. Stala se nejen dramaturgyní, ale i hlavní moderátorkou pořadu Prásk.

Od roku 1999, kdy se pořad vysílal, se Prásk stal velmi sledovaným pořadem, díky kterému se známou stala nejen Lenka Hornová, ale například i Gábina Partyšová. Ta si díky kamarádství s Hornovou mohla začít budovat kariéru i na poli hudebním a pro rozjezd zvolila nepříliš obvyklou imaginární image dvojčat Partyšových – Rebeky a Gábiny. Prásk jí v tom díky často uváděným reportážím ještě pomáhal.   

Ani Lenka Hornová však nepřišla zkrátka. Nazpívala s ostatními kolegyněmi z pořadu (nebo beruškami, jak si říkaly) desku s přezpívanými známými písničkami. Lenka Hornová navíc vydala knížku „POMÓC! TA RODINA JE ŠÍLENÁ aneb VyPRÁSKaná famílie“ o své rodině.

Vše šlo v pohodě až do minulého roku. Televize Nova se v dubnu rozhodla pozastavit vysílání pořadu a vše změnit. Moderátorkou se tak od září 2005 stala herečka Kateřina Herčíková-Hrachovcová a novými tvářemi pořadu Anife Vyskočilová a Luboš Xaver Veselý.

Začalo tak zcela jiné moderování, než na které byli diváci (tedy především divačky) zvyklí. Bulvární magazín získal extrémní Kateřinu, kterou bylo těžké pochopit. Její uvádění reportáží a hostů bylo plné pištění a výskání. Jestli byla Hornová během let Prásku už trochu nudná, Herčíková-Hrachovcová se stala příliš velkým šílencem, jehož chování mohou lidé v pátek kolem jedenácté hodiny večerní jen těžko pochopit.

Ani Anife Vyskočilová se svojí rubrikou Trafika příliš nezabodovala. Její roztomile zmatená čeština vůbec nezachraňovala nepříliš propracované a trochu zbytečné monology. A tak se celkový dojem Prásku stal ještě horším než před jeho personálními změnami.

"Chceme vytvořit lepší a modernější magazín životního stylu, úplně novou celebrity show. Diváci televize Nova tedy rozhodně o informace ze světa celebrit nepřijdou, protože nový pořad jsme už začali vyvíjet a v průběhu podzimu na něm budeme intenzivně pracovat. Současné protagonisty Prásku budeme samozřejmě chtít v novém pořadu využít," uvedla ke zrušení Prásku mluvčí Novy Veronika Šmítková. Nic jiného ale také Nově nezbývá, pokud nechce přijít o posledního diváka, který má rád novinky z bulváru. Potřebuje si napravit reputaci, kterou Prásk – pořad s dobrým nápadem, ale špatnými moderátorkami – zkazil.Líbil se vám pořad Prásk?

Mrzí vás, že se televize Nova rozhodla jej již nevysílat?

Který pořad o známých osobnostech sledujete? Je vůbec takový?

 

 

Reklama