Thajský král Mahá Vatčirálongkón byl upozorněn na špatné chování oficiální konkubíny právě včas. Krásná Thajka se okatým způsobem snažila sesadit z trůnu královnu Suthidu. Pilotka a bývalá členka královy ochranky Sineenat Wongvajirapakdi tak byla konkubínou pouhé tři měsíce. Nyní je zbavená všech titulů a výhod, které s tímto postavením souvisí. Oznámení thajského paláce citovala agentura Rauters.
Rozhodnutí, které přišlo z nenadání, nebylo zase tak nepředvídatelné. Král se odvolává na to, že chování Sineenat ke královně bylo nepatřičné. Ovšem sám král svou úctu také neprojevuje zrovna nejzdvořileji. Sineenat učinil svou oficiální družkou hned dva dny po svatbě s královnou, z čehož musela být novopečená manželka poměrně v šoku. Domníváte-li se, že je takové chování v Thajsku zcela běžné, vyvedeme vás z omylu. Situace, kdy král oficiálně přiznal, že udržuje mimomanželský vztah, nastala v moderní historii poprvé.
Sutchida je již čtvrtou královou manželkou. Ten si získal za svůj život pověst výstřední osobnosti a sukničkáře a před nástupem na trůn prý vystřídal stovky milenek. Myslíme si, že by si král v 67 letech mohl už dát pokoj a najít si nový koníček.

Reklama