shutterstock-728184634.jpg

Foto: Shutterstock

Během chladného období, a obzvláště poslední dva roky, kdy nás trápí korona, to chce vnést do ulic trochu optimismu. A co třeba pomocí barev? Jistě máte doma černý nebo šedý kabát. Letos ho ale nechte ve skříni a pořiďte si něco víc pozitivního. Barvy jsou totiž v módě nejen v létě!
 
Barvám se rozhodně není třeba vyhýbat. A to ani kvůli konfekční velikosti, protože černá zužuje, ani kvůli tomu, že si myslíte, že se vám k ničemu nehodí. I barevný kousek může být celkem univerzální. Nejdůležitější je, abyste se v kabátě cítila dobře a hezky vám seděl k vaší postavě.

dsg.jpgFactcool: 2 249 Kč / 1 849 Kč / 1 249 Kč

Co se týče barev, chybu neuděláte s královsky modrou, červenou, tmavě zelenou, ale ani s výraznou oranžovou nebo pastelově růžovou, mátově zelenou nebo fialovou. Bát se nemusíte ani vzorů. Kostky, kohoutí stopa, zvířecí vzory… všechno je letos povoleno!

Střihy letí různé – oversize kousky, které můžete přepásat páskem a dodat jim lepší formu, kabáty áčkového střihu pod zadek, rovné s dvouřadým zapínáním pod kolena nebo klidně zvolte kabát, který sahá až ke kotníkům. Ten se hodí skvěle třeba k delší sukni, která vám z něj alespoň nebude dole nehezky čouhat.

fdf.jpg

Zara: 2 999 Kč / 4 799 Kč / 2 299 Kč

I letos letí kožíšky. Takzvané teddy bear kabátky vás zahřejí a vy se do nich můžete hezky zachumlat. Jsou navíc stylové a uděláte s nimi i parádu. Klasické jsou bílé a hnědé. Ale sáhnout klidně můžete i po zajímavějších barvách.

A pokud přijdou mrazy, jsou tu ještě prošívané a péřové kabáty. Ačkoliv v obchodech narazíte většinou na černou klasiku, objevit můžete i hořčicově žluté, fialové nebo třeba zelené.

A pokud přece jen nejste otevřená výraznějším barvám, zkuste sáhnout alespoň po hnědé nebo béžové. Tyto odstíny jsou hitem už několikátou sezónu a dají se pěkně sladit s klasickými barvami, jako jsou černá nebo bílá. Bát se ale nemusíte třeba ani zelené.

dsfdsf.jpgMango: 1 999 Kč / 1 599 Kč / 2 999 Kč

Foto: Se souhlasem Factcool, Zara, Mango
Zdroj: Autorka článku

Reklama