Pan učitel, kterému jsme v našemu článku říkali pan Novák, šikanoval slabší děti ve své třídě i celé škole. Když už bylo jeho chování k malému Honzíkovi neúnosné, rodiče si stěžovali řediteli školy, který však nic nevyřešil (celý článek: //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=7585&id=2).

Chvíli nato se nám v obci stala nemilá událost, a to, že měl náš starosta velice vážnou autohavárii. Ležel v městské nemocnici, kde pracuje manželka učitele Nováka jako zdravotní sestra. Zemřel po těžkém boji brzy ráno. Paní Nováková nelenila a ihned tuto zprávu volala panu Novákovi do školy. A pan učitel Novák o tom vzápětí informoval celý učitelský sbor.

Největší problém ovšem byl, že manželka pana starosty ještě nic nevěděla a kolem poledne jela autobusem na návštěvu do nemocnice za svým mužem. Nikdo si nedovede představit její šok, když jí dvě učitelky vyjadřovaly upřímnou soustrast. Nejdříve si myslela, že se snad zbláznily, pak pochopila, že toho ví více než ona.
Kdo měl v té době na pana Nováka ještě dobrý názor, ihned ho změnil.

Několik měsíců poté vyhrál stávající ředitel školy konkurz na ředitele v jedné městské škole. Samozřejmě neváhal a místo přijal. Pan učitel Novák opět ucítil příležitost splnit si svůj dávný sen, stát se ředitelem. Přihlásil se proto do konkurzu na nového ředitele. A měl jediného soupeře, pana učitele Petříka z městské školy. Jak později vyšlo najevo, odstupující ředitel školy pana Petříka přemluvil, aby se o místo ředitele ucházel, protože slíbil našemu učitelskému sboru, že sežene kvalitní konkurenci panu Novákovi, aby neměl šanci konkurz vyhrát.

Pan Petřík se v konkurzu opravdu ukázal jako schopnější a také vyhrál. Tuhle totální porážku pan Novák neunesl. Novému starostovi udělal obrovskou scénu. Vyčítal mu, že učiteli Petříkovi nadržovali a jeho, že znevýhodnili.

Od onoho prohraného konkurzu pan učitel Novák nezdraví v obci spoustu lidí. Ty, kteří si na něj stěžovali pro jeho chování k dětem, představitele obce a dokonce vdovu po bývalém starostovi, která si dovolila stěžovat v nemocnici na jeho upovídanou ženu.

Jediné štěstí má ale naše škola a její žáci. Bývalý pan ředitel, který kdysi dávno slíbil, že školu zbaví nenáviděného učitele Nováka, svůj slib splnil. Nabídnul mu místo zástupce ředitele ve svém současném působišti. Bude v minimálním styku se žáky, a tudíž, snad, co nejvíce neškodný.

Místní škola si oddychla a lidé ve vesnici taky. Každý měl hrůzu z toho, že jednou bude učit jeho dítě. Já taky. A teď všichni doufáme, že ho napadne ještě poslední věc, ze které by všichni měli radost. Že pochopí, že když on i jeho žena pracují ve městě a jeho dvě děti tam chodí do školy, že si všichni sbalí kufry a změní bydliště. :-)

Reklama