image00012.jpg
Foto: redakce

Některé šperky, hodinky či doplňky do vlasů chceme mít stále na očích nebo zkrátka po ruce. V koupelně i v ložnici proto často leží jen tak položené. Riskujeme tím, že je ztratíme, ale i třeba odřeme kvůli pravidelným nárazům na tvrdý povrch. Proto bude lepší, když doplňky uložíme do něčeho měkkého. Třeba do pelíšku ze sametu.

Budete potřebovat:

  • Zhruba půl metru sametu
  • Nůžky na textil
  • Pravítko
  • Šicí stroj (nebo jehlu a nit)
  • Polštářovou výplň (případně vatu)


Nejprve si rozvrhněte, jak bude pelíšek, nebo chcete-li polštář, velký. My do něj chystáme uložit hodinky a několik šperků, takže jsme si nejprve změřily délku složených hodinek. Podle ní jsme určily šířku. Nakonec se zdál být ideálním rozměrem 15x20 cm. Abyste byly přesné, vytřihněte si šablonu z papíru, podle které obdélník nakreslete na látku.
6050a9141bb9aobrazek.png

6050a98c51e84obrazek.png
Jako první si nastříhejte z látky dva obdélníky a ke každé straně přičtěte ještě jeden centimetr na steh. Sešijte je z rubové strany, ale nechte malý kousek (zhruba 2 cm) otevřený. Přetočte polštář na líc a dírkou protlačte tolik výplně, aby byl načechraný. Pokud budete chtít, můžete látku ještě prošít.
6050a9ed80f11obrazek.png
6050aa0b1246aobrazek.png
Nyní je potřeba ušít okraje. Na náš rozměr si připravte pruh látky 71x7 cm. Pruh podélně přeložte, sešijte ho na jedné straně, aby vznikl tunýlek. Látku přetočte lícem nahoru a do tunýlku natlačte pomocí vařečky výplň. Teď okraj sešijte na čtyřech stranách tak, aby seděl na polštáři. Přišijte ho v ruce k polštáři, případně ho můžete přilepit i tavnou pistolí.
blobid0.png

Reklama