Nejen psi očůrávají zdi domů. Stejný nešvar se i v 21. století drží mužů. Hlavně těch, kteří se domů vracejí v nočních hodinách a často v podroušeném stavu. Radnice si se „znečišťovači“ dlouho nevěděly rady, ale teď jim svítá na lepší časy. V San Franciscu testují speciální nátěr, který moč odpuzuje, takže ji v mžiku „odrazí“ zpět na dotyčného.

moci

Podle agentury Reuters už v americkém městě stihli v rámci pilotního programu ošetřit nátěrem devět stěn. Všechny v oblastech kolem barů nebo s vysokým výskytem bezdomovců. A neustále se hlásí další zájemci.

Nátěr Ultra-Ever Dry společnosti Ultratech International má super hydrofobní povrch, který nenasákne. „Moč se odrazí zpět na pánovy kalhoty a boty. Příště si tak močení na veřejnosti dvakrát rozmyslí,“ řekla mluvčí sanfranciského odboru veřejných prací Rachel Gordonová.

Aby si muži nemohli stěžovat, že je nikdo neupozornil, visí na stěnách cedule s nápisem „Vydržte to! Ulevte si na jiném místě“.

Radní se inspirovali v německém Hamburku, kde mají se stejným ošetřením zdí zkušenosti. Podívejte se na následující video, jak takový nátěr funguje.

Reklama