Americká soul-pop-rocková hvězda Anastacia bude zítra 17. září slavit čtyřicetiny. Přitom ještě donedávna charismatická zpěvačka tvrdila, že jí je o pět let méně. Měla to zapotřebí? To nikdy nevysvětlila.

 

Kdy tedy skutečně Anastacia Lyn Newkirková spatřila poprvé světlo světa? Narodila se 17. září 1968 v Chicagu v hudební rodině. Otec zpíval v nočních klubech a matka byla muzikálovou herečkou. Také rodinná přezdívka, kterou jí dala babička, má dost společného s jejím současným vystupováním - Stage (v češtině pódium). Vysloužila si ji exhibicionismem, který u ní byl zjevný už od útlého dětství. Už jako dítě nazpívala s rodiči několik vokálů pro Barbru Streisandovou a Eltona Johna.

 

Zpěvačka si prošla různými profesemi. Dělala servírku, tancovala v nočních klubech, ve videoklipech, zpívala na svatbách. Bylo jen otázka času, kdy ji objeví nějací producenti. Měla štěstí, zaujala lidi přímo od MTV, kteří hledali nové talenty. Zúčastnila se soutěžního pořadu The Cut. A i když nevyhrála, neupadla u producentů do zapomnění. Cestu k současné popularitě už měla nakročenou.

 

Několik let doprovázela při koncertech po celém světě Michaela Jacksona a sama se poté, co se osamostatnila, stala jednou z nejprodávanějších zpěvaček světa.

Anastacia se stala také symbolem boje s rakovinou prsu. S ní totiž musela před pár lety svést boj. „Jsem od přírody bojovnice. Nějakou dobu teď sice nebudu zpívat, ale jsem přesvědčena, že všechno dobře dopadne a já se vrátím,“ prohlásila poté, co jí nemoc diagnostikoval mamograf.

 

A začala se léčit, zároveň se trochu odmlčela. Léčbu krátkodobě přerušila, jen když se zúčastnila natáčení filmové verze muzikálu Chicago. V roce 2003 absolvovala náročnou sedmihodinovou operaci. Jen co ji rozdýchala, objevila se Stage opět na podiu. „Jsem zdravá. Lékaři mi říkali, že je to hlavně díky tomu, že jsme nemoc objevili v prvním stádiu, a pravděpodobnost úspěšné léčby tudíž byla vysoká,“ apelovala zároveň na ženy, aby nepodceňovaly preventivní prohlídky.

 

Není to jediná vážná nemoc v jejím životě. Ve třinácti letech jí diagnostikovali Crohnovu nemoc – jedná se o špatně léčitelné zánětlivé střevní onemocnění.

 

 

Kdo další tají(il) svůj věk

 

Calista Flockhartová
Herečka nejznámější jako právnička Ally McBeal prohlásila, že se veřejnost nikdy nedozví, kolik jí je. Prozradila jen, že narozeniny slaví 11. listopadu. Odhaduje se, že může být ročník 1963, 1964 či 1965.


Jennifer Lopezová
Dělala se dlouho minimálně o rok mladší. Herečka dokonce oficiálně psala datum narození 24. července 1970 místo skutečného roku 1969. Prozradilo se to až v roce 1999 při vyšetřování incidentu jejího expřítele rappera Puff Daddyho, kdy byla Jennifer vyslýchána jako svědkyně.


Evita Perónová
Proslulá manželka argentinského prezidenta Juana Dominga Peróna se omladila o tři roky. Ve skutečnosti se narodila 7. května 1919.

Frida Kahlo
Známá mexická malířka Frida Kahlo si datum upravila kvůli své politické angažovanosti. Komunistka chtěla být více spjatá s národně osvobozovací revolucí v Mexiku, a tak lhala o svém věku - z 6. června 1907 jej změnila na rok 1910.  

Reklama