Ze své lásky ke koním se krásně vyznala i čtenářka s nickem Lissey. Koně má ráda a podporuje v tom i svou malou dceru. A stále s sebou nosí kostku cukru, nebo jablko. Co kdyby náhodou potkaly nějakého koně?

Pár posledních let sice žiji v paneláku v okresním městě, ale koně jsou má i dceřina veliká láska. Vyrostla jsem na statku, vystudovala zemědělskou školu. Moc jsem chtěla sem tam se na koně dojít aspoň podívat, pohladit, projet se.

Občas se mi to podaří, ale z daleka ne tak často, jak bych si přála. A nakazila jsem i svou malou dceru. K svátku i k narozeninám si přeje jít na náměstí a objet tam několik koleček na poníkovi, kterého tam vodí pán a za nějakou tu minci vozí děti. Na kolotoči sedá jedině na koníka a k vánocům? Koně všech tvarů a velikostí. Letošní absolutní hit byl koňská česací hlava. Nic hororového si ale nepředstavujte. Krásná busta koně s barevnou, pěkně dlouhou hřívou, kterou češete a vplétáte do ní různé stužky.

Vysvětluji jí, že kůň, to není jen zábava a vožení se, ale také odpovědnost, práce a péče. Aby koník neměl hlad, nestonal, nebyla mu zima a podobně. Vím, že práce se zvířaty je těžká a náročná na čas. Vím, že sem tam dojde k úrazu. Těch pádů jsem sama zažila naštěstí jen pár, ale vím, že mohou přijít. Přesto ale svou dceru podporuji ze všech sil v tomto nadšení.

Ne nadarmo se koně používají jako léčebný prvek pro lidi s různými, jak fyzickými, tak psychickými problémy. Každá půlhodinka s přátelským a inteligentním tvorem vás obohatí, potěší a nabije pozitivní energií. A také se ne nadarmo říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Takže koně ano. Nikde svého vlastního ustájeného nemáme, ale jak jen to jde, jedeme se někam na nějaké aspoň podívat. Po kapsách věčně nosíme kostky cukru a po kabelkách jablka.

Co kdyby na nás náhodou někde nečekaně vykoukla krásná, ušlechtilá koňská hlava.

Lissey.

Milá Lissey, děkuji za příspěvek a držím vám palce, aby vám do cesty vstoupili jen samí hodní koně

Text nebyl redakčně upraven

Reklama