Šampon a kondicionér, to je něco jako Batman a Robin, Ron a Hermiona, Laurel a Hardy. Každý z dvojice umí něco jiného, a právě proto se tak fantasticky doplňují. Tohle jsou důvody, proč je nutné kondicionér vždy používat.

5ae32300b56dfobrazek.png

  • Rozdíl je už v pH. Šampon ho má vyšší, právě proto umí vlasy otevřít a důkladně vyčistit. Běžně se pH šamponů pohybuje od pěti nahoru. Kondicionér naopak nejde nad pH 4,5. Sám sice vlasy nevyčistí, ale po zásahu svého kamaráda je zase uvede do rovnováhy. Šampon tedy odstraňuje nečistoty a při tom vlasy „otvírá“, kondicionér jim dodává potřebnou péči a uzavírá ji uvnitř každého jednotlivého vlasu.
  • Kondicionér dodává vláhu, kterou vlasy tak snadno ztrácejí, ať už kvůli suchu, mrazu, klimatizaci nebo odbarvování a barvení.
  • Vlasy bez kondicionéru připomínají spíš drátěnku. Právě na jejich zjemnění a uhlazení je expert.
  • Že máte vlasy spíš rovné, jemné a lámavé? Že je kondicionér moc zatěžuje? Záleží, jaký si vyberete. Nejlépe po poradě s kadeřníkem nebo kadeřnicí. Nejspíš vám doporučí lehký, ale starostlivý a šikovný přípravek.
  • Zvolíte-li kondicionér, co se vyplachuje, stačí ho použít do délek a nechat ho v nich jen chviličku. Bude tak mít příležitost, aby vlasy uzavřel, a přitom je nezatíží a neunaví. Jen přiměřeně ochrání a pomůže, aby po vyfoukání krásně držely tvar a krok s vaším stylem.
  • I neoplachující kondicionér ve vlasech zůstává, můžete si být jistá, že vlas pořádně uzavře. Obalí je zdravou ochrannou vrstvou, takže budou lesklé, hladké, prostě jako z reklamy. 
Reklama