Klasické novoroční předsevzetí má čtenářka Dasena. Rozhodla se skoncovat se svou cigaretovou závislostí - a to (jak mi jistě kuřáci potvrdí) není nikterak jednoduché...

Tentokrát si povídáme o předsevzetích. První příspěvek k tomuto tématu dorazil od čtenářky Daseny. Touží přestat kouřit. Daseno, držíme palce!


Letos jsem si dala předsevzetí, které bych ale chtěla dodržet, zda se mi to povede je ve hvězdách:o) Tentokrát to myslím ale vážně!!!
Předsevzetí z minulých let už bylo několik, nikdy jsem to nedodžela:(
Před lety jsem se vsadila se známým, že přestanu kouřit o láhev Whisky. Tenkrát byla Whiska jen v Tuzexu, nebo ji vozili piloti ze shopu z letiště, ta byla levnější.
Ten známý byl soused z vedlejšího vchodu a jezdil domů z práce dost pozdě, ale jeho manželka byla tehdy na mateřské dovolené a tak měla za úkol mne hlídat:o)
Protože nemám silnou vůli, přece jen jsem tehdá sáhla po cigaretě, aby mne sousedka neviděla kouřila jsem na záchodě:o)
Byl krásný večer, přibližně 21. hodina, já měla děti v pokojíčku v postýlkách a tak jsem se vyklonila z okna a v klídku si to vyčuzuju a říkám si, soused je už doma a na naše okna nevidí.
A ejhle, jak si tak pochutnávám na „metle lidstva“, dole pod našimi okny byl kamarád soused:o)
A příšerně se smál, že mne nachytal a hulákal do oken, jak se těší na Whisky.
Byla jsem lapena a nezbývalo nic jiného, než shánět Whisku. V té době to byly dost velké peníze a tak se manžel snažil jí sehnat levnější. Sice se mu to podařilo, ale dostala jsem vynadáno, že vyhazovat peníze za cigarety a navrch ještě za Whisku, že nehodlá tolerovat.
Sázka je ale sázka a tak jsem milou Whisku donesla sousedovi. Ten se smál až se za břicho popadal, dala jsem si u nich kafe a čekala jsem, že kamarádsky Whisku rozdělá a nabídne. Tak se to přece dělá, že se částečně rozdělím, nééééééééééééé?
Bohužel se k rozdělání Whisky neměl a tak jsem se zeptala, zda mi dá panáka.
Odpověděl, že je to jeho výhra a s ní si bude dělat, co sám uzná za vhodné. V tu chvíli jsem v něm viděla nenažrance (co je doma, to se počítá).
Přece jen jsem čekala, že přijde s manželkou, nebo nás pozve později, třeba na narozeniny, nebo Silvestra-
Čekám na panáka dodnes a to je pěkná řádka let:o) Později jsem se dozvěděla, že to měli posichrované u další kamarádky, která bydlela naproti a tak stačilo zvednout telefon a bylo to vybonzované

Takže milá redakce a milé ženy-in, pokud se chcete zbavit nějakého nešvaru, s nikým se nevsázejte.
Ta cigareta pak vyjde mnohem, mnohem dráž:o)

Tentokrát jsem přesvědčena sama ve svém nitru, že to chci já, jen mám strach, že budu sahat po jídle a tloustnout.
Stačila ta kila, která jsem přibrala o Vánocích.
Držte mi palce, asi to nebude procházka růžovou zahradou, protože vím, že když manžel přestal kouřit dostával se do stavů, kdy mu bylo blbě, vypadalo to, že má infarkt, ale po všech vyšetřeních se zjistilo, že má absťák z cigarety:o)
Už si chtěl zapálit, ale všichni jsme mu to vymlouvali, že když už to vydržel tak dlouho, at s tím nezačíná.

Rozdíl mezi mnou a manželem je ten, že on má pevnou vůli, já nikoliv.

Přeji Vám do Nového roku zdraví, bez lidí, kteří kouří a bez zakouřených restaurací a hospod a hlavně, aby děti nebyly účastny tzv. pasivního kouření, jak to někdy vidíme. Dost mi vadí, když rodiče kouří v autě, nebo dokonce doma a ty děti to musí dýchat.
Nechci se obhajovat, ale to jsme nikdy nedělali a velmi se mi to příčí, nikdy jsem nekouřila tam, kde byly děti a ani nikomu pod noc:o) sama jsem to nesnášela a tak jsem to nedělala nikomu dalšímu.
Takže vzhůru do Nového roku bez smradlavého kouře a držte mi palce.

Vaše čtenářka,
Dasena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).