Po víc než roce od zmizení odloží portugalská policie pátrání po britské holčičce Madeleine McCannové. Informovaly o tom Britské listy.

Tříletá Britka zmizela vloni.
3. května z portugalského letoviska, kde byla s rodiči a dvěma sourozenci na dovolené. Případ zaznamenal velkou publicitu kvůli tomu, že rodiče vedou velkou kampaň za nalezení dcerky.

McCannovi tehdy chybovali. Zašli na večeři do restaurace nedaleko apartmá, kde spaly jejich tři děti. Nejstarší tříletá Madeleine z pokoje zmizela. Na první pohled se zdálo, že by mohlo jít o únos. Pátrání ale vyznívá do ztracena.

Portugalská policie kromě jistého Brita, žijícího v sousedství, označila za podezřelé i rodiče dívky, ale neshromáždila dost důkazů, které by jejich teorii potvrzovaly a k pohřešované – ať už živé nebo mrtvé – je dovedly.

McCannovi jakýkoliv podíl na zmizení Madeleine odmítají
a dál po ní pátrají na vlastní pěst. Nedávno – k ročnímu výročí zmizení – zřídili horkou linku, na níž mohou volat všichni, kdo mají k případu co říci.


Jak se vám jeví případ zmizelé Madeleine? Je podle vás možné, že dívku nešťastnou náhodou zabila vlastní matka, a teď chladnokrevně předstírá žal nad jejím zmizením? Byli by podle vás rodiče schopní dívku „prodat“ pedofilům? Myslíte si, že je správné, že Policie ČR zatím nesdělila rodičům zavražděného devítiletého Jakuba Šimánka způsob vraždy nebo to, jak vrah dítě na místo činu z ubytovny dopravil?

Reklama