Tento víkend se s námi rozloučí festival Letní Letná, který se v Praze koná už po čtvrté. Je to přehlídka cirkusových a divadelních umělců, kteří se nám předvádí již od 20. srpna. Festival zahajoval i zakončí divadelní soubor z Francie Cirque ici s představením Secret. Toto představení je tak oblíbené, že už jsou vstupenky na ně zcela vyprodány.

To však není jediné vyprodané představení. Lístky si nekoupíte už ani na slovenský soubor Teatro Tatro a vyprodány byly i všechny tři premiérové večery „Mistr a žák“ režijní dvojice SKUTR. Na své si však opět přijdou děti. Je pro ně opět připraveno celkem 9 představení v klasických časech v 11, 14, 15:30 a 17 hodin. Děti se tak můžou těšit na setkání s Bajajou, Kašpárkem, Romeem a Julií, třemi malými prasátky a spousty dalších. Kromě jiného bude pro děti zcela zdarma otevřen program Brumíkova dětského světa, což je spousta malování, výroba masek a hry.

Svoji šikovnost předvede i kejklíř a žongléř Vojta Vrtek a bublinář Václav Strasser. V sobotu od 19 hodin se naposledy otevře stan legendárního divadla Vosto5 s jeho inscenací „Karavana Evropa“. Toto vystoupení můžete vidět naposled v Praze v tomto roce.

Jak je vidět, finálový víkend bude plný podívané, která za to určitě stojí. Ovšem jaký byl průběh celého festivalu? Pojďme se za ním trochu ohlédnout...

Mohli jsme být svědky jedinečného sólového představení Cirque ici herce Johanna Le Guillerma, kde v jejich stanu ožívaly obyčejné předměty svým vlastním životem. Slovo „nemožné“ zde nemělo místo.

Obnovilo se i představení „Šíleného hrnečku na čaj“, což byla velmi neobvyklá čajová party souboru Krepsko. V tomto představení se všední vnímání prostoru a bezpečí otočilo naruby. Užít jste si mohli spoustu černého humoru a absurdity dohromady s divadelní magií.

Během festivalu došlo i na klasiku. Teátr Víti Marčíka a Komedianti si připravili inscenaci Romea a Julie. Udělali z dramatu komediantskou tragédii s prvky baletu a zpěvu. Toto představení bylo určeno pro děti od 6 let a všechny dospělé, kteří se rádi podívají na známé věci v novém podání. Jejich představení Romeo a Julie po Letní Letné už nebude nikde uváděno, takže jste měli během festivalu jedinečnou poslední možnost.

Byla jste na nějakém představení Letní Letné? Zajímá vás cirkusové a divadelní umění a magie? Líbí se vám kejklíři a žongléři? Půjdete se podívat na festival za rok?

Reklama