V prvním čtvrtletí roku 2011 se na programu objevilo několik zajímavých koncertů, které stojí za návštěvu. Českému publiku se představí legendární Smokie, Kylie Minogue, Apocalyptica, Charlie Straight a další.

koncert

Plesová sezona se blíží ke svému zdárnému konci a co nevidět ji vystřídá sezona koncertů a ještě později i festivalů. Během prvních měsíců roku 2011 se do Česka vydá hned několik známých umělců a kapel, aby dostali publikum do varu. Nabídka je široká, věřím, že si vyberete i vy.

Charlie Straight

Kdy: 4. února od 19. hodin  
Kde: Česká Lípa, Kulturní dům Crystal

Tohle je jediná česká kapela na dnešním seznamu koncertů. Kluci se dali dohromady před pěti lety a od té doby se jim povedlo nasbírat pár ocenění. Vloni například MTV Best Czech/Slovak Act nebo o rok dříve ceny Anděl za objev roku, album roku a videoklip roku. Kluci hrají alternativní pop, a pokud vám ani to nic neříká, mrkněte se na ukázku. Za vstupenku zaplatíte 220 korun.

Apocalyptica

Kdy: 25. a 26. února od 20. hodin
Kde: Plzeň, Hala TJ Lokomotiva. Praha, divadlo Archa

Finská skupina Apocalyptica, která je známá hlavně pro osobité instrumentální skladby, v nichž převažuje cello, vydala své sedmé album s názvem 7th Symphony a přijede jej představit i našemu publiku. Lístky už jsou v předprodeji od 600 korun.

Kylie Minogue

Kdy: 2. března od 20. hodin
Kde: Praha, O2 Aréna

Australská zpěvačka Kylie Minogue v rámci svého Aphrodite: Les Folies tour přiveze podle slov organizátorů „technicky nevyspělejší a nejdokonalejší produkci, která kdy byla vytvořena pro halovou show“. Aby taky ne, bude totiž stát půl miliardy. Kylie je nejen krásná, talentovaná zpěvačka, ale také má ráda, když z její show sálá vzrušení, jak můžete poznat i na klipu níže. Diváci se určitě mají na co těšit. Lístky v předprodeji seženete od 990 korun.

Scooter

Kdy: 18. března od 19. hodin
Kde: Brno, BVV – Pavilon G1

Přestože jsou Scooter naši západní sousedi, trvalo jim několik let, než se z Německa dostali opět k nám. Ale slibují, že to bude stát za to. Kromě trance, dance, rave, techno, elektrobeat muziky přivezou také obří laserovou show. Měly by zaznít nejen staré hity, kterých je od roku 1994 opravdu dost, ale i nové věcičky z nejnovějšího alba Jumping All Over The World. Pokud máte ráda hudbu, jež člověka nenechá sedět v klidu, na Scootery si klidně zajeďte. Lístky stojí od 590 korun.

Smokie

Kdy: 19. března
Kde: Plzeň, TJ Lokomotiva

Fenomén populární hudby 70.let, miliony prodaných alb, notoricky známé hity jako Living Next Door To Alice, Needles And Pins, If You Think You Know How To Love Me , Don't Play Your Rock'n'Roll To Me nebo Lay Back In The Arms Of Someone, to jsou Smokie. A právě Smokie vás donutí si zase zavzpomínat. V druhé polovině března dorazí k nám a zahrají to nejlepší, co umí. Lístky seženete od 590 korun.

Tím ale výčet kulturních možností zdaleka nekončí. V květnu se k nám chystá také legendární skupina Roxette a miláček žen Bryan Adams.

Reklama