Už jsme vás informovali o festivalu Struny podzimu, který bude ovládat scénu s vážnou hudbou. Ale čeká nás i mnoho zajímavých koncertů populární hudby. Do Prahy přijedou další zajímaví a známí umělci, které si možná denně pouštíte.

Dvou velkých koncertů se Praha dočká ještě v září. 22. září přijedou do Prahy rockové legendy Pearl Jam a hned po týdnu opět přijede rebel a melancholik Nick Cave. Nick i Pearl už v Praze vystupovali, nebude to tedy sice premiéra, ale jde o hudbu, která si svoje fanoušky najde vždycky.

Cave v Praze vystoupí v rámci Solo Tour. Chystá na něj intimní komorní koncert s tříčlennou doprovodnou kapelou.

Nejvíc nás toho ale čeká v říjnu. Opět k nám zavítá Suzanne Vega, tentokrát nepůjde o velký koncert, jako byl ten v opeře, představí se na prknech Švandova divadla, kde bude hrát akusticky. V rámci návštěvy také pokřtí knihu scénických rozhovorů s názvem Život je sázka. Její rozhovor je v knize jako první.

(soutěž 14. - musíme)

Do pražského klubu Roxy můžete vyrazit 11. října na britské duo Coldcut, legendy londýnského dýdžejingu. Je to zcela jiný směr, ale vězte, že to bude stát za to. Pokud toho nebudete mít dost, můžete se hned další den vypravit do dalšího pražského klubu (tentokrát do Abatonu), kde vystoupí belgičtí melancholici Hooverphonic, což má být kombinace soulu a popu stylizované téměř do soundtrackové podoby.

Abychom pořád nemuseli pod články poslouchat čtenářské „daleko“, pomineme to, že na všechna tato jména se jezdí klidně přes půl Evropy a argument, že jsem z Ostravy, je poněkud nemístný, nabídneme vám koncert v Brně. 20. října v Hale Vodova tam vystoupí další poněkud zasněný zpěvák - Seal. To je hudba, která potěší zejména ženy.

Pokud bychom se ve vás ale mýlili a melancholie podzimu už na vás bylo až dost, v pražském veletržním paláci vystoupí další legenda. Elektronický punk má také svoje bohy a ti se jmenují The Prodigy. A právě ti u nás vystoupí.

Předposlední koncert, na který vás zveme, je vystoupení další legendy – praotce soulu Jamese Browna. Bude opět vystupovat v T-Mobile Areně a vy se na něj můžete podívat 4. listopadu!

A poslední velký koncert sezony je opět z jiného soudku. Zpěvačka Christina Aguilera vystoupí 17. prosince v pražské Sazka Areně, kde představí nové dvojalbum Back To Basic, inspirované 20. a 30. lety a jmény jako Billie Holiday, Otis Redding nebo Ella Fitzgerald. Kritika album chválí a bude jen na vás, co mu řeknete vy samy. Podzim je váš, zadejte se!

(soutěž 2. – dušinko)

Co spadne na podzim:

22.9.2006 Pearl Jam
(Sazka Arena, Praha)

30.9.2006 Nick Cave
(Kongresové centrum Praha)

6.10.2006 Suzanne Vega
(Švandovo divadlo, Praha)

11.10.2006 Coldcut
(Roxy, Praha)

12.10.2006 Hooverphonic
(Abaton, Praha)

Pá 20.10.2006 Seal
(Hala Vodova, Brno)

28.10.2006 The Prodigy
(Veletržní palác, Praha)

4.11.2006 James Brown
(Sazka Arena, Praha)

17.12.2006 Christina Aguilera

(Sazka Arena, Praha)

Reklama