as1.jpg

Například ucelený koncept péče o prádlo získal nejprestižnější mezinárodní ocenění za design a funkčnost – Red Dot Best of the Best. Spotřebiče s nezaměnitelným skandinávským rukopisem a tradicí od roku 1950 si můžete prohlédnout v novém designovém showroomu na pražské Brumlovce, pod jehož návrhem jsou podepsány architektky Maša Kresnik a Saša Hibernik.

Péče o prádlo je základním stavebním kamenem značky ASKO už od roku 1950, kdy mladý Švéd, Karl-Erik Andersson zkonstruoval svoji první pračku. V té době to byl převratný energeticky úsporný přístroj, který navíc efektivně hospodařil s vodou. Spotřebič s odolnou nerezovou konstrukcí měl integrovaný ohřev vody i odstřeďování a poskytoval skvělý prací výkon. Brzy jej chtěli další a další, a tak začala sériová výroba. Dnes nabízí skandinávská značka ASKO prémiové pračky a sušičky, sušicí skříně i skryté pomocníky pro péči o prádlo. Z luxusní prádelny vytváří svými robustními spotřebiči v dokonalé jednotě formy a funkce příjemné a výsostně praktické místo. A nezapomíná přitom na ohleduplnost k lidem a životnímu prostředí.

Pračky ASKO

Pračky bez lapačů nečistot, chvění i hluku
Společným znakem všech komerčních praček, ať už se používají v hotelech, kosmetických salonech nebo luxusních domovech, je, že nemají gumové těsnění. A je pro to dobrý důvod. „Místo gumových těsnění, která se postupně opotřebovávají a jsou živnou půdou pro škodlivé mikroorganismy, používáme ve všech našich pračkách hygienické a bezúdržbové řešení Steel Seal™. Všechny naše pračky mají také patentovaný systém Quattro Construction™, kdy stojí vnitřní a vnější buben na čtyřech tlumičích připevněných ke spodní desce. Díky tomu je pračka mnohem odolnější, hladina hluku je výrazně nižší a praní je šetrnější ke tkaninám,“ uvádí Daniel Ragín, ambasador značky ASKO.

Unikátní buben a dvě trysky jako v profesionálních spotřebičích
Unikátní je i buben Active Drum™ s odnímatelnými lopatkami ve tvaru přesýpacích hodin. Lopatky směrují prádlo ke středu bubnu, kde se účinně odstraní větší nečistoty jako bahno nebo písek. Efektivnější praní, a to i při krátkém cyklu nebo objemné náplni, zajišťuje také systém ASKO Pro Wash™ používaný v profesionálních provozech. Dvě trysky směřují směs vody a pracího prostředku přímo na prádlo. Prádlo je rychleji namočené a výsledek praní dokonalejší. Samozřejmostí je řada speciálních programů včetně těch pro alergiky a automatické dávkování pracího prostředku. Pračky je možné připojit na zdroj teplé vody a snížit tak dopad na životní prostředí, pokud je domácnost připojena na ekonomický zdroj teplé vody jako dálkové vytápění, tepelné čerpadlo nebo solární panely.

Sušičky ASKO

as2.jpg

Už žádné sražené oblečení
Sušičky ASKO využívají tepelné čerpadlo, jehož součástí je výparník a kompresor.  Kompresor je velmi účinný, odolný a přesný – umožňuje proto sušit i prádlo z velmi citlivých materiálů při nízké teplotě vzduchu. Díky jedinečnému konstrukčnímu řešení můžete sušičky ASKO umístit i do stísněnějších místností,“ doplňuje Daniel Ragín.

Mávání motýlích křídel
K účinnějšímu sušení přispívá i unikátní systém Butterfly Drying ™. Dvě lopatky otáčejí prádlem uvnitř specificky konstruovaného bubnu sušičky a opisují přitom pomyslnou siluetu motýla, aby se neshlukovalo, vzduch mohl rovnoměrně proudit a účinně prádlo vysušovat.

Žádné žmolky
Žmolky jsou největším nepřítelem bubnové sušičky a nevyhnutelně vedou k prodloužení doby sušení a dalším problémům. „Abychom zabránili vniknutí žmolků do bubnové sušičky, vyvinuli jsme Multi Filter Systém ™. Jedná se o filtrační systém pěti různých filtrů, který zajišťuje, že jsou všechny chuchvalce a další menší částice zachyceny dříve, než se dostanou k citlivým vnitřním částem bubnové sušičky,“ vysvětluje Daniel Ragín.

Sušicí skříně ASKO

sus.jpg

Kam pověsíte 16 m prádla?
Sušicí skříně jsou velmi populární ve Skandinávii, protože tamní klima s nízkými teplotami a spoustou vláhy vyžaduje rychlé sušení všech druhů oblečení  včetně objemných bund, rukavic a bot.

Sušicí skříně jsou však nejen praktické, ale zároveň šetrné i k tomu nejjemnějšímu prádlu. Nevyžívají totiž mechanické sušení, které by mohlo citlivá vlákna opotřebovat. Suší pouze pomocí proudu vzduchu, který odvádí zbytkovou vlhkost. Stejně, jako když sušíte prádlo venku. I přes své kompaktní rozměry zvládnou usušit tolik prádla, kolik byste obvykle umístili na prádelní šňůru dlouhou 16 m.

Skrytí pomocníci

sa.jpg
V prádelně, kde nemusí být zrovna místa nazbyt, by nemělo chybět ani další příslušenství pro péči o prádlo, které nezabírá místo na podlaze. Jsou to doplňky jako výsuvné žehlicí prkno s odkládací plochou pro žehličku nebo koš na prádlo či ztracené ponožky. Skvěle zapadnou mezi pračku a sušičku, jsou snadno přístupné a přitom diskrétně ukryté, když je zrovna nepotřebujete. Do moderní prádelny přinášejí další rozměr komfortu a dokonalosti. „Koncept ASKO Pro Home Laundry získal nejprestižnější mezinárodní ocenění za design a funkčnost - Red Dot Best of the Best,“ uzavírá Daniel Ragín.

Comfort Program
Luxusní spotřebiče ASKO se dají pořídit v designovém showroomu ASKO v Praze nebo u vybraných  prodejců, a to buď za jednorázovou úhradu, nebo jako součást prémiové služby Comfort Program s měsíčními platbami po dobu jejich plánovaného užívání. Tato služba zahrnuje i nadstandardní odborné poradenství při používání spotřebičů i každodenní asistenci při řešení nečekaných situací. Přináší zákazníkům ten nejvyšší možný komfort a je výhodná i při pronajímání luxusních nemovitostí.