Jak odhadnout, kdo je komunistickým papalášem, to se pokoušela čtenářka Bugy při svých ranních cestách do práce. Až daleko později jí došlo, že papalášové nejezdí autobusem. A došlo i na jeden trapas. Téma dne: Historky z hromadné dopravy.

Jaký trapas se stal čtenářce Bugy, když jezdila za onoho ržimu ranním autobusem do práce? To si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


V 70. a 80. létech (minulého století) jsem dojížděla do Okresního města. Tam byla řada úřadů, okresních zařízení a správ, a také Okresní výbor KSČ. Z mého bydliště dojížděla tak stovka lidí. Pracovní doba v úřadech začínala v 7 hodin a tak jsme kolem 6 hodiny nastupovali do dvou autobusů, každý jel jinou trasou po různých vesnicích.
Za dlouhou dobu dojíždění jsme se všichni znali. Někoho víc, někoho míň, ale měli jsme povědomost kdo kde pracuje, na jak vysokém postu. Z toho se dalo vyvozovat jestli je ve straně, tehdy jediné. Teď vím, že jde o naivní pohled, skuteční papaláši nejezdili autobusem, ale třeba se ti spolucestující mohli drát nahoru.
Ta třičtvrtě hodina v autobusu se trávila různě: někdo ráno spal, na čtyřce - to byly v zadní části dvě sedadla otočené proti sobě, se hrávali karty. Cestující tam měli kolena těsně u sebe, takže stačilo na ně položit plochou aktovku a bylo hřiště.
Já jsem si v autobuse někdy četla, taky jsem byla občas vyzvána ke karetní hře. A povídala si. O čem, to záleželo na tom, kdo si ke mně sedl a kam jsem ho zařadila. Měl nějakou funkci? Tak to bylo o počasí, případně o tom, jaké knížky výjdou ve čtvrtek.
Jednou si ke mně sedl inženýr XY. Náměstek na Okresní správě, tak rozhovor začnu o počasí. Po chvíli jízdy se ke mně naklonil a začal mi potichu vyprávět vtip. Už si ho nepamatuju, ale v soutěži O zlatou mříž by vyhrál určitě pěknou cenu. Hodně mě tím překvapil.
Po příchodu do práce jsem jako novinku okamžitě kolegovi vyprávěla: „Představ si ten inženýr XY mi vykládal tenhle vtip !" A zopakovala jsem mu ho. „Tak ten je fakt dobrej," pochválil ho kolega.
Za dva dny jedu autubusem. Pan inženýr XY si ke mně sedl a povídá. „Víte, když vykládáte vtip, nemusíte k tomu dodávat, kdo ho vyprávěl. Co kdyby obíhal republiku s mým jménem."
Trapas. Vydala jsem ze sebe jen koktavou výmluvu. Co taky k tomu říct...

Zdravím,
Bugy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. února 2011: Zážitky z hromadné dopravy

  • Máte nějaký komický zážitek z hromadné dopravy?
  • Máte nějaký smutný zážitek z hromadné dopravy?

Sem s nimi! Posílejte mi své příběhy k tématu na redakční e-mail, uveřejněný níže. Nemusí to být jen zážitky komické či trpké, pište mi i o svých nespokojenostech, tedy věcech, které se vám na hromadné dopravě nelíbí. Prostě si trochu zanadávejte! Záleží na vás, co mi o hromadné dopravě napíšete. Pokud ale chcete získat pěkný dárek, totiž knížku vyloženě tematickou: Jak si zachovat chladnou hlavu autorky Barbary Beckhamové z nakladatelství MOTTO (viz obrázek níže), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

jak

Reklama