V naší domácnosti - tehdy ještě panelákové - vždycky žili nějací hlodavci. Asi největší kamarádka s námi byla samička Tribbla a její potomci. Zatímco první vrh byl bez problémů, při druhém se plody vyvinuly nestejně a jedno morčátko se narodilo mrtvé, další pak různě nemocná. Nejmenší z vrhu, pojmenované Bobek, jsme tři dny krmili uměle, ale i tak umřelo, prostřední Čertík byl celkem v pořádku a dožil se vysokého věku. Nejkomplikovanější osud mělo asi největší živě morčátko - kluk Špagetka.

Měl tu smůlu, že přišel na svět hyperaktivní a pravidelně skákal do dálky ve chvíli, kdy se to nejmíň hodilo - a nestaral se o to, kam dopadne. Několikrát dopadl z ruky na zem bez následků, ale pak přišel ten osudný den, kdy si to Špagetka vypočítal hodně špatně a při pádu si zlomil zadní nožičku. Dostal dlahu, která vypadala jako miniaturní buráček, a posléze se ukázalo, že nožku je nunté amputovat. Peníze nikdo z nás nepočítal, veterinář se snažil, pomáhal, ale i přesto měl Špagetka neuvěřitelnou smůlu - dostal na postižené straně těla plíseň a protože kožní problémy jsou u morčat prakticky neléčitelné, zdálo se, že je konec.

Špagetka byl ale neuvěřitelný bojovník - i přes to, že jsme ho museli obden koupat, natírat mastičkou a pudrovat, aby rány po plísni nemokvaly, vydržel si hrát a skotačit ještě další rok, než se odebral do morčecího nebe. Péči o něj si vzal na triko můj manžel. Procedury se odehrávaly pravidelně a morčátko také pravidelně slýchalo tytéž věty: "No jo, nelíbí, já vím, no nelíbí..." a při pudrování a česání, které Šagetka miloval, pro změnu:"Joooo, to se nám líbí, no joooo." Milý Špagetka se postupem času naučil protestovat proti nechtěným věcem celkem srozumitelným "Nelíbííííí!" a pochvalovat si "Jooooo!" když dostával odměnu za trpělivost nebo uviděl misku s pudrem.

Díky tomu se u nás svého času odehrál následující dialog:

Manžel: "Tak, jdeme se koupat!"
Špagetka: "Nelíbí!"
Manžel: "Já vím, že nelíbí, pěkně si tady lehni a nezlob!"
Špagetka: "NELÍBÍÍÍ!!!"
Manžel: "JAU! Tys mě hlodnul!"
Špagetka: "Jooooo!"

A takhle vypadal Špagetka s manželem - hádejte, kdo je kdo?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pajda


Milá Pajdo,

děkuji Vám za hezký příběh a roztomilou fotečku :-). Je vidět, že Špagetka byl opravdu veliký bojovník... určitě nezahálí ani v morčecím nebi!

Svoje příběhy a obrázky posílejte na redakce@zena-in.cz.  

Reklama