„Vloni začala většina aktivit Projektu MEDELA až ke konci roku, jejich finanční efekt bude tedy významnější v tomto roce. Tým Projektu MEDELA se proto rozhodl, že letos získané prostředky budou opět rozděleny mezi projekty neziskových organizací, se kterými jsme spolupracovali již v loňském roce,“ říká Lejla Abbasová.

První letošní aktivitou Projektu MEDELA je výstava ilustrací z knihy „Pohádky z jiných světů“. Volně přístupná prodejní výstava v lobby hotelu Kempinski Hybernská Prague potrvá do konce dubna. Originály či signované grafické listy svých děl věnovali Projektu MEDELA výtvarníci Milada Gabrielová, Tomáš Císařovský, Jiří Votruba a Pavel Růt.

Kniha vznikla díky spolupráci řady významných osobností českého literárního, výtvarného a hereckého světa. Texty lidových pohádek z Keni, Čečenska, Guatemaly a České republiky upravovali například scénárista Petr Jarchovský nebo básník, prozaik a písničkář Jiří Dědeček. Úvod pohádek patří dramatičce a spisovatelce Daniele Fischerové.

Nedílnou součástí knihy je CD s pohádkami ve zvukové podobě, které vzniklo ve studiu Pavla Balcara pod vedením šéfrežisérky Českého rozhlasu Hany Kofránkové. Svůj hlas „Pohádkám z jiných světů“ propůjčili L. Krbová, L. Krobotová, M. Steinmasslová, D. Syslová, V. Javorský, B. Navrátil, P. Pochop, J. Potměšil, A. Procházka, J. Somr, I. Trojan, J. Vlasák a M. Zahálka. Knihu je možné zakoupit v prodejnách Neoluxor, v prodejně a internetovém obchodě Českého rozhlasu a na akcích Projektu MEDELA.

Projekt MEDELA v letošním roce naváže také na vloni úspěšně započatou spolupráci s nejznámějším českým dostihovým závodem, Velkou pardubickou. Dostih známých osobností na malovaných dřevěných koních MEDELACup bude součástí jak letošní květnové kvalifikace (23. května), tak samotné Velké pardubické 11. října. Řada malovaných koní již našla v dražbách nové majitele, naopak přibyli koně noví, a to od výtvarníků Miroslava Bartáka, Marka Setikovského, Jana Nováka, Radka Rakuse, Pavla Hanáka, Jiřího Koštýře, Boba Hochmana, Karla Parmy, Aleše Knotka a Jiřího Bernarda.

„V květnu budeme prezentovat Pohádky z jiných světů na knižním veletrhu v Praze a zúčastníme se autogramiády v Pardubicích, na podzim plánujeme uspořádat charitativní aukci vín a netradičních zážitků,“ dodává k připravovaným aktivitám pro rok 2009 Lejla Abbasová.

Více informací o Projektu najdete na: www.projektmedela.org.

Zdroj: Markéta Hlavicová, Projekt MEDELA

Znáte knihu Pohádky z jiných světů?

Reklama