Narodila jsem se v měsíčním znamení Panny. O Panně se všeobecně říká, že je kritická, pořádkumilovná, náročná na sebe i na ostatní.
To první sedí. Neustále na sobě mám co zlepšovat, ať už se to týká práce nebo koníčků. Pořádkumilovnosti jsem příliš nepobrala, ale nedej bože, když by se mi například ohnul roh u knížky, kterou čtu. Zbláznila bych se, kdyby se mi na ni něco třeba vylilo... Náročná a cílevědomá jsem v práci, ale byla jsem i ve studiu  na vysoké škole. Snažila jsem se ze sebe dostat to nejlepší, a tak jsem se učila jako pravý perfekcionista - na jedničky. K čemu mi to dneska je, na to se mě raději ani neptejte... místo volných víkendů a večerů jsem seděla v knihách, nad svým cílem, který se mi zdál šíleně náročný a nedosažitelný. Ostatní spolužáci učení zvládali taky na jedničky, ale bez stresu. Kritičnost se projevuje i při výběru partnera... náročná jsem natolik, že jsem si doposud žádného nevybrala. Měla bych ubrat i u nároků na sebe. Místo, abych byla ráda za to, co mám, hledám to, co by se dalo zlepšit, a žiji v neustálém presu. Jsem neurotik? Možná  za to může moje měsíční znamení. Moje znamení mi ale dává pěkně zabrat. Ženy Panny jsou zvláštní, náročné, ale zároveň si myslím, že jsou osobnosti. Kamarádka, která je také "Panna", má neustále uklizený celý byt,  je puntíčkářka i v tom, co dělá pro ostatní. (Jsme obětavé).
A co Panny a ostatní znamení? Panny se nesnesou s Blíženci. O tom jsem se přesvědčila už několikrát :o). Muži Blíženci jsou totiž spíše nespolehliví, prchliví, nevědí, co od života chtějí... Panny oproti nim jsou spolehlivé a očekávají vzájemnou důvěru, porozumění, spolehlivost a jistotu. Přesto ale nesnesou muže, který jen sedí doma :o). Slyšela jsem, že perfektní jsou pro ně Raci, Býci a Štíři, ale co je na tom pravdy, nevím. Ze zkušenosti vím, že ideální je i spojení Panna s Pannou. 
Další rozčlenění znám čínské. Feng - Shui nás rozčleňuje do čtyř základních skupin podle jednotlivých přírodních živlů, kterými jsou Voda, Oheň, Kov, Země. Zde jsem Země, a tudíž jsou mé vlastnosti Panny ještě prohloubeny. Je pravda, že mám ráda barvy země a ráda pracuji na zahradě. (Něco na tom asi bude). I zde existují komplikované páry a ty, které se snesou.   
Myslím si však, že více než znamení nás ovlivňuje dědičnost a do značné míry i výchova a prostředí, v němž vyrůstáme, které mohou vlastnosti našeho znamení ještě více podpořit nebo naopak utlumit. 
     
S přáním hezkého dne,
Keltka
Milá Keltko,
je pravda, že mnohé vlastnosti a povahové rysy se dají výchovou částečně ovlivnit. Těžko si vyberete, v jakém znamení se vám narodí dítě, pokud to přímo neplánujete.
Ale co když je celá rodina v jednom znamení? To už je skoro "hororskop"
Reklama