Přišel nám další hezký příspěvek, dokonce s receptem na domácí masku. Jak dopadla její aplikace? To se dočtete v tomto příspěvku, za který moc děkujeme.

Dobré ránko, od malička mi tatínek říkával, že jsem „Kometa Vlasatá“ Ptáte se proč ta divná přezdívka? Proč Kometa, to nevím, možná, že jsem lítala z jednoho pokoje do druhého, nebo možná, že jsem se objevila vždycky jednou za několik „let“ (když jsem něco chtěla). Ale proč vlasatá? To vám můžu klidně odhalit.

kometa vlasatá

Od malička jsem měla na hlavě obrovskou hřívu. Jako miminko jsem byla blondýnka s rovnýma vláskama, časem mi vlasy začaly tmavnout. Ve 14ti se začaly kroutit a já hledala nejrůznější moderní techniky, jak je narovat. Propadla jsem kouzlu žehličky. A tím jsem se s krásnou hřívou rozloučila. Každodenní natahování, lakování...No, teď je mi to líto.

A aby toho nebylo málo, začala jsem také experimentovat s barvičkami. Jednou jsem byla červená, podruhé vínová, blonďatá, hnědá a nakonec jsem skončila u černé. Když mě i tato barva omrzela, žadonila jsem v kadeřnictví o přebarvení na blond. Já koza hloupá:) Když mi kadeřnice odbarvila jeden jediný pramínek (protože já to prostě chtěla a ona mi to nedokázala vymluvit) byl tak oslabený, že se přetrhnul v půli a odpadnul. Takže sen o blonďaté krásce si můžu nechat dále jen zdát.

A jak vypadají moje vlasy teď? No, před chvíli jsem vstala, takže si to dokážete představit. Účes – a la vrabčí hnízdo, každý vlas na jiné straně. Kdybyste mě viděli, tak se zákonitě leknete:)

Ale víte co, dali jste mi inspiraci, ode dneška si budu svých vlasů vážit, žádné každodenní žehlení, žádné fénování. Dopřeji svým vláskům patřičnou péči v podobě domácích masek, menší zátěže, pravidelného zastřihávání konečků ( i když mám z kadeřnice panickou hrůzu) atd...

Mimochodem, když už jsme u těch domácích masek na vlasy...Vyrobila jsem si jednu extra speciální – banánovou. Obyčejný rozetřený banán jsem naplácala na vlasy, na hlavu hodila sáček a čekala půl hodinky. Po té slavné půl hodině jsem šla banán smýt. Ale ouha...samozřejmě, že to vůbec nešlo. Banán se do vlasů zamotal, přischl tam...no hrůza. V koupelně jsem strávila půl druhé hodiny. A i přesto jsem druhý den vybírala banánové kousíčky z hlavy. Takže doporučuji – banánovou masku nebrat!

Přeji krásný den všem Vlasaticím i Kometám

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to si dokážu představit. Domácí masky vůbec ve mně vzbuzují nedůvěru, i kdyby mi někdo stokrát tvrdil, jak jsou báječné.

Máte také nějakou příhodu s vlasy? Tak se o ní s námi podělte, dnešní téma je teprve na začátka a adresa redakce@zena-in.cz čeká.

 

Reklama