Čtenářka s nickem Kometa udržuje rodinné rituály, ale užívá si života i bez nich. Více se dozvíte, když kliknete.

Dobré ráno,

Pod pojmem rituály si představím pravidelné čištění zubů, ve stejnou hodinu chodit spát. Prostě dělat věci pravidelně. Ano v tomto případě musím říct, že žijeme podle rituálů. Není to samozřejmě přesné na minuty, ale přibližně ve stejnou hodinu naženu holky do koupelny, nachystám večeři, čištění zubů pohádka a spát.

U starší dcera už to nemá tak striktní, protože si pamatuji sama na sebe, kdy mě hodně vadilo, že jsme musela chodit brzo spát a podobně. Ona nemusí, ale musí nést i následky, jako jsou například nechuť ráno vstávat do školy.

Každý rok jezdíme pravidelně s rodinou na hory a letos bychom chtěli zapojit i letní dovolenou. Nevím, jestli to vyjde, manžel v sezóně má dost velký problém dostat dovolenou.

Kdybychom nedodržovali narozeniny, tak se jako rodina nikdy nevidíme. Můj otec by nevěděl, že má vnučky a ani jak vypadám já. Nevím, jestli je to vzdáleností nebo něčím jiným, ale to až do jiného tématu.

Vlastní rituály mám. Já si nepamatuji, že by mně někdo četl pohádku, chodil se mnou na kroužky. Každý večer, pokud holky extrémně nezlobí čteme pohádku, chodíme pravidelně do kroužků. Tvoříme jak na velikonoce, tak na vánoce.

Chtěla bych ještě dodat, že když jedeme třeba na výlet, nebo jsou prázdniny, ustupuji od zajetých rituálu a užíváme si života. Rituály upřednostňuji, když je škola. Když se zdržíme na nákupech a dojedeme pozdě, jde to i bez nich J.

Krásný páteční den.
Kometa

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Děkuji, že jste napsala. A v jednom tom úseku, co se týká oslavy narozenin, vzájemného setkávání se či nesetkávání, vězte, že tak je to v mnoha rodinách. Ale to je opravdu na jiné téma.
Pěkný víkend všem
Saša

Téma 30. 3. 2012: Rodinné tradice a rituály

  • Dodržujete rodinné tradice a rituály?
    př. čtení pohádek na dobrou noc, rodinné výlety, přání k narozeninám a svátkům, nejen našim, ale i babičkám a dědečkům… ad.
  • Máte nějaké vlastní, nové rodinné rituály?
  • Vzbouřily se někdy vaše děti?
  • Vzbouřily jste se Vy?
  • Považujete dodržování rodinných rituálů za staromilské?
  • Snažily jste se rodinné rituály dodržovat třeba i po rozchodu s partnerem, když jste zůstaly s dětmi samy?

Napište vaše názory, životní příběhy i zkušenosti k tomuto tématu. Budeme se těšit.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Dva vybrané příspěvky odměníme balíčkem se sušenkami Oreo, každý v hodnotě 200 Kč.

foto

Reklama