A teď tu máme něco pro pobavení, i když téma je poměrně vážné. Čtenářka Samečka zavzpomínala na jeden domácí porod a kojení v porodnici.

A pak že dítě pije jenom od matky! Moc Vám děkuju, milá Samečko, pobavila jsem se. Přeju hezký den.


Zdravím vás, milé pokračovatelky rodů,

já neznám ve svém okolí ženu, která by rodila nebo chtěla rodit doma. Kromě jedné, které se to povedlo nešťastnou náhodou.

Čekala tenkrát své druhé miminko a porod byl na spadnutí. Ráno po snídani si vyšla na procházku a do ruky s sebou vzala na chuť meruňku. Už na schodech v paneláku ovšem neodolala a zakousla se do ní. V kombinaci s došlápnutím na schod jí ale zaběhla pecka a ona se začala dusit. Události nabraly rychlý spád - prasklá voda, strach a bušení. A to jak bušení srdce, tak na nejbližší dveře. Sousedé duchapřítomně pomohli a pecka vyletěla z krku, ale i to málo stačilo k rozběhnutí porodu. Proběhl v bytě a následně se jelo do nemocnice. Všechno bylo v pořádku, ale dotyčná dodnes říká, že větší hrůzu v životě neprožila. A věřte, já si na ni vzpomenu vždycky, když dojídám snídani v poklusu cestou do práce...

Já osobně jsem rodila v porodnici před dvaadvaceti lety a tenkrát se začínalo s metodou roomig-in. Na pokoji nás bylo osm maminek a osm malých postýlek s našimi malými zázraky. Strašně ráda vzpomínám na to, jak jsme jedna druhé pomáhaly, jak jsme si povídaly a jak jsme se - bolest nebolest nachechtaly. Návštěvní místnost byla až na konci dlouhé chodby a my klidně přiložily cizího vřískajícího sirotečka k prsu a nakojily ho, když si pravá maminka užívala návštěvu pyšného tatínka. Dnes to používá jako důkaz moje dcera. Jako každé dítě mě občas vytočí k zuřivosti a na moje nadávky zareaguje: „Klíííd, mami, to ve mně furt ještě koluje mateřské mlíko nějaké úplně cizí ženské...“

Hezký den, Samečka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Domácí porody

  • Co si myslíte o domácích porodech?
  • Kde jste rodily?
  • Co vám vadilo?
  • Rodily byste doma?

Napište, jaký máte názor na domácí porody. Jedna z vás opět získá pěkný dárek: dětské čistící mléko PRIMALBA od firmy A-DERMA. Pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Heslo je POROD DOMA. Těším se na vaše příspěvky!

mlik

Reklama