Milé čtenářky, tak už Vám zase leží celá rodina? Jarní prázdniny na krku, zaplacený pobyt na horách a děti jsou nemocné? Ani Vy se necítíte na prahu jara fit?

pearls

Toto je scénář, který se odehrává v mnoha rodinách. Každá z nás se zabývá otázkou, jak tomu jen proboha předejít? Proč ty naše děti pořád stůňou? Kde dělám chybu? I přes někdy nehorázné ceny kupuji hromady ovoce, dbám na zdravou výživu. Proč jsme nemocní? Existuje nějaký způsob, jak účinně posílit imunitní systém?

Tentokrát jsme se zeptali Mgr. Pavla Suchánka, odborníka na výživu

Existují látky, které se významným způsobem podílejí na vývoji imunitního systému okamžitě po našem narození. Na začátku kojení tvoří čtvrtinu bílkovin v mateřském mléce obranné látky. Vlastně se ještě nejedná o klasické mateřské mléko, ale tzv. kolostrum, česky mlezivo. Velmi důležitou složkou kolostra je bílkovina laktoferin, která má podle nejnovějších výzkumů zásadní vliv na vývoj a stav imunitního systému.
Výzkum vlastností laktoferinu probíhá jíž několik desítek let a stále narůstá počet klinických studií, které ukazují, že laktoferin má pozitivní vliv na buňky imunitního systému. Velmi zjednodušeně lze říci, že tyto buňky aktivuje, podporuje jejich množení a produkci imunologicky aktivních molekul.

pearlsLze podávat aktivní laktoferin jako doplněk stravy?
Ano, je vhodným doplňkem léčby například u pacientů po těžkých zákrocích a chemoterapiích. Pomůže posílit imunitu u dětí velmi často nemocných ve školních či školkových kolektivech. Může pomoci všem, kteří jsou vystaveni vysoké fyzické či psychické zátěži, počínaje vrcholovými sportovci a manažery konče.

Na co bychom si měli dát pozor?
Laktoferin se získává z mleziva savců a při výrobě nesmí dojít k poškození jeho molekuly. Proto pokud kupujete výrobky s obsahem kolostra a laktoferinu, ptejte se na garanci obsahu účinné formy laktoferinu.

Znáte „chytré přípravky“?
Na trhu existují i kombinované přípravky jako například kombinace probiotických kultur a aktivního laktoferinu. Tato kombinace je velmi „chytrá“. Probiotika sama o sobě mají příznivý vliv na stav imunitního systému a podporují správné vstřebávání všech důležitých látek z potravy.

Probiotika s laktoferinem jsou opravdu důmyslným pomocníkem pro vybudování silné obranyschopnosti a lze ji doporučit jak dětem, tak dospělým.

Více informací čtěte na www.probio-pearls.cz

 

Reklama