Co je kolostrum?

První strava novorozenců. Začíná se v prsech tvořit již kolem 14. týdne těhotenství a zpočátku jde o čirou tekutinu. Až po porodu zhoustne a změní barvu na smetanově žlutou. Po 40 hodinách se postupně začne měnit ve zralé mléko. Než zmizí zcela, trvá to až dva týdny.

„U matek, které porodily předčasně, se mlezivo přeměňuje později, látky v něm obsažené pomáhají s poporodní adaptací,“ vysvětluje PhDr. Miloslava Kameníková, vedoucí porodní asistentka Centra porodní asistence z Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno.

Mleziva není velké množství. Ostatně, bylo by to zbytečné. Miminku v prvních dnech nepracují ledviny tak dobře, aby zvládly filtrovat velké množství tekutiny. Navíc nemá ve střevech dostatek laktázy, která by se o velký přísun mléka postarala. Naproti tomu ale kolostrum doslova překypuje živinami.

„Mateřské mléko je nejúžasnější potravina, která je lidstvu k dispozici. Každé mateřské mléko je zcela unikátní a nelze jej replikovat. Neustále se proměňuje. Je „šité na míru“ pro konkrétní miminko a obsahuje více než 400 živin,“ shrnuje porodní asistentka.

mm-.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Jaké látky obsahuje?

Kromě výživově nezbytných látek jako jsou bílkoviny, lehce stravitelné tuky, aminokyseliny, mastné kyseliny s krátkým řetězcem nebo nenasycené mastné kyseliny, poskytuje tělu i další cenné složky. Vitaminy, minerály, stopové prvky nebo enzymy. Nezastupitelné pak jsou imunoglobuliny (IgA, IgG, IgM), cytokiny, laktoferin (důležitý faktor při transportu železa do červených krvinek), laktoperoxidasu, lysozym, růstové faktory (stimulace růstu, tvorba svalové hmoty), polypeptidy bohaté na prolin (regulátory činnost žláz) a polysacharidy.
Díky tomu všemu se u miminka rozvine správná funkce imunitního systému. Kromě toho jeho organismus chrání také před bakteriemi, viry nebo plísněmi. Novorozenec je tak odolnější a snáze se adaptuje na nové prostředí.

„Vitaminy A a E chrání novorozence před oxidačním stresem a vitamin K snižuje riziko hemoragie. Vysoký obsah IgA pokrývá sliznici nevyzrálého tenkého střeva dítěte, čímž jej pomáhá chránit před průnikem mikroorganismů do jeho těla. Sekreční IgA pomáhá předcházet vzniku potravinových alergií. Mlezivo obsahuje protilátky, které mají přímé účinky proti bakteriím, virům a plísním. Urychluje také osídlení trávicího traktu novorozence mikroflórou L. bifidus, tak dojde k rychlejšímu vyloučení smolky a snadnějšímu odbourání bilirubinu, který je zodpovědný za novorozeneckou žloutenku. Podání mleziva je nejlepší prevencí a léčbou hypoglykemie u novorozence,“ uvádí příklady pozitivních účinků kolostra Miloslava Kameníková.

Pro děti i dospělé

Novorozenci ale nejsou jediní, kdo může z této zázračné tekutiny profitovat. Jakožto bohatý zdroj cenných látek svědčí i starším dětem a dospělým. „O pozitivech mleziva věděli už dávné národy, staří Řekové, Inkové, Egypťané, Keltové i Germáni. Velmi si ho cenili, proto bylo určeno jen pro panovníky, aby se dožili vysokého věku. V Řecku tímto způsobem podporovali výkonnost sportovců. I dnes je kolostrum vyhledávaným artiklem na trhu kvůli obsaženým látkám a příznivému vlivu na lidský organismus. Děti i dospělí ho mohou dostávat jako doplněk stravy, posiluje oslabenou imunitu, dodává energii, využívá se při léčbě boreliózy, v prevenci proti chřipce, podporuje hojení,“ vyjmenovává některé z benefitů porodní asistentka Kameníková.

colostrum.jpg

Zdroj foto: Shutterstock

Kolostrum jako výživový doplněk z lékáren však nepochází od kojících žen. Získává se od krav nebo koz, jejichž mlezivo je tomu lidskému velmi podobné.

Zdroj: FN Brno, Miloslava Kameníková, Celostní medicína

Čtěte také:

Reklama