Oblíbené lázeňské oplatky Kolonáda rozšířily své řady o novou lahodnou příchuť. A na své si tentokrát přijdou zejména příznivci vanilky, pro které Kolonáda připravila opravdu velkou lahůdku. Do bezstarostné atmosféry mariánskolázeňských promenád vás tentokrát přenesou kulaté křehké kakaové oplatky spojené jemnou krémovou vanilkovou náplní uvnitř.

Balení obsahuje pět kousků vanilkové dobrůtky. Novinka je v obchodech k dostání od dubna, tak si ji nenechte ujít!

Kolonáda si pro Vás navíc už od 2. poloviny dubna a na květen připravila ochutnávky své NOVINKY přímo v obchodech. Přehled termínů a lokalit, kde budou ochutnávky probíhat, je k dispozici na adrese: www.oplatky-kolonada.cz/vanilkove.

Tak neváhejte a přijďte ochutnat!

Kolonáda Tradiční lázeňské oplatky VANILKOVÉ

oplatkyVychutnejte si jedinečnou kombinaci křehkých kakaových oplatek s lahodnou krémovou vanilkovou náplní.

Doporučená cena: 49,90 Kč

Gramáž: 195 g

Zajímavosti o vanilce

Vanilková příchuť patří mezi jednu z nejoblíbenějších nejen v České republice, ale i v okolních evropských státech. Možná ji máme tolik rádi právě pro to, že si vanilka vysloužila přezdívku „vlídná bylina“. Tato rostlinka, která pochází z Mexika, totiž zklidňuje naše nervy a má blahodárné účinky na kondici našeho srdce a cév. V minulosti se vanilka používala i v oficiálním lékařství, a to jak v předkolumbovských dobách ve Střední Americe, tak později v Evropě jako prostředek proti horečce a jako afrodiziakum. Mezi další nejoblíbenější příchutě patří čokoládová a kakaová, takže spojení vanilkové krémové náplně a kakaových oplatek zaručeně osloví každého, kdo je na sladké. První zmínky o kakau jsou z doby před 3000 lety ze Střední Ameriky. Původní obyvatelé považovali kakao za dar bohů, májové a aztékové jej používali nejen jako nápoj, ale také jako platidlo či k výrobě léků. Do Evropy přivezl kakao španělský dobyvatel Hermand Cortez v 16. století.

O značce Kolonáda

Tradiční lázeňské oplatky Kolonáda se vyrábějí v Mariánských Lázních již od roku 1856. K těm, kteří si korzování po lázeňských kolonádách zpestřovali nezaměnitelnou chutí křehkých oplatek, patřili například i skladatel Johann Strauss či spisovatel Jan Neruda.

Více informací naleznete na: http://www.oplatky-kolonada.cz/

Reklama