Čtenářka Gerda miluje svoji vytuněnou Esku a na kole jezdí každý den. A zve vás na vyjížďku do rovin Východních Čech. Děkuji Vám Gerdo za příspěvek...

A protože už asi 12 let jezdím stále na tom jednom, obávám se, abych se nestala historickou postavičkou našeho města stejně jako to byl kdysi pověstný Donát Israel, asi jediný zdejší socialistický bezdomovec. Měl starou plečku a na ní navěšené celé své bohatství.

No, já snad mám to kolo lepší:) Kolo mi možná i zachraňuje moje tenisové lokty, kvůli nimž nemám nic v rukách tahat. Takže moje Eska je univerzální. Je na výlety - 50 km zvládne jako nic -, i na nákupy. Co ta uveze...a můj zadek k tomu. Je pravda, že už je to kolo veterán.

Ale vytuněný! Mám na ní přehazovačku Shimano s 6 rychlostmi, gelové sedlo, gelový potah. A velký koš na nosiči. Zvenku vypadá ošuměle, ale to je záměr. Nevím, jak u vás, ale u nás se kola kradou. Namlouvám si, že o mou odrbanou Esku velký zájem nebude, přesto si ji ale pečlivě zamykám, její ztrátu bych určitě obrečela.

 Odjezdila s námi každou dovolenou, klidně i s kopce v lese na kamenitém mokrém terénu, na silnici smrti mezi Ostřetínem a Holicí mě dovezla bezpečně až na místo, přestože se mě kamiony snažily odfouknout až na pole (tam jsme vjeli omylem, poprvé a naposledy, nedalo se vrátit ani uhnout). Není dne, abychom spolu někam nejely, i kdyby to mělo být jen pro pivo do Alberta.

Mám ji moc ráda. Je pravda, že kromě ní mám ve sklepě záložní kolo, Herkulesa. Je hezčí, lehčí, nadělá víc parády. Jen na něj nejsem tak zvyklá a tolik neuveze, takže ho beru pouze na výlety. No, a jako tip na pěknou cyklovyjížďku bych mohla uvést krásné kilometry lesní oborou mezi Týništěm nad Orlicí (tam je i hezké přírodní koupaliště s kempem), za koupalištěm odbočit do té obory a pak jet po asfaltce až do Třebechovic pod Orebem, v Bědovické oboře na konci lesa jsou bílí jeleni a na druhé straně statek s koňmi.

Třebechovice každý zná, nemusím ani psát, co tam je. Tam mám jeden zážitek. Občas mívám střelené nápady, i napadlo mě tam, že když jsou Třebechovice pod Orebem, tak by ten Oreb měl být vlastně vidět? Chodila jsem sem tam a rozhlížela se - nic. Až jsem se zeptala domorodců, a ti mi vysvětlili, že to žádný velký vrch není. Vystoupala jsem poměrně málo schodů do toho kopce a ocitla se nahoře, kde jsem se poučila o Orebitech. Ale to už je jiná kapitola....

Takže já doporučuju Východní Čechy a Holicko, tam se na kole dostanete úplně, ale úplně všude, lesní cesty jsou pro kola jako stvořené, co jsme se najezdili kolem Tiché i Divoké Orlice...

Gerda
Text nebyl redakčně upraven


Já a kolo

  • Jezdíte ráda na kole,nebo cyklistiku nesnášíte?
  • Pozvěte nás na nějaký krásný cyklo výlet.
  • Napište příhodu, která se vám na kole, nebo s kolem stala.
  • Zauvažujte nad tím, zda je lepší jezdit do práce na kole, nebo autem…
  • A těch témat je velká přehršle, napište klidně na jiné…

Těším se vaše příspěvky. Jeden dnešní příspěvek odměním buď květinou, nebo něčím, co vám udělá radost.

Aby jste ji měla musíte však poslat sv§j příspěvek dnešnímu tématu na e-mail

redakce@zena-in.cz


Dnešní šifra a poslední nápověda:

14.2. 4/11/5/16/6/12/8/6

Více zde: Cyklistická hádanka

Reklama