Nakladatelství Fragment v těchto dnech vydává novou knihu oblíbeného bestselerového autora Zdeňka Svěráka. Beletristické zpracování filmových povídek vychází pod názvem Filmové příběhy a čtenáři v něm najdou předlohy úspěšných filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve a také povídku Po strništi bos, která je autorovou vzpomínkou na dětství a na své filmové zpracování teprve čeká. Zdeněk Svěrák je jedním z nejoblíbenějších českých autorů, jenom jeho povídkových knih bylo prodáno již více než 250 000 kusů.

Za své povídkové knihy získal Zdeněk Svěrák v letech 2008 (Povídky), 2011 (Nové povídky) a 2014 (Po strništi bos) ocenění Český bestseller. Knížka Po strništi bos dostala i Cenu čtenářů v soutěži Magnesia Litera.

kniha Svěrák

„Filmová povídka je předloha pro budoucí film. Režisér si ji čte a představuje si – většinou líp než její autor – jak by vyprávění vypadalo na plátně. Když usoudí, že dobře, ve spojení s dramaturgem donutí autora ke změnám a škrtům a k napsání scénáře. Čtenář této knížky dostává povídky už ve finální podobě, a bude si většinou vybavovat, jak je můj syn Jan natočil.  S výjimkou příběhu Po strništi bos, ten na zfilmování teprve čeká a podobu mu může zatím dát jen vaše fantazie,“ říká Zdeněk Svěrák.

Svou novou knihu Zdeněk Svěrák představí mimo jiné na Knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě na své autogramiádě v sobotu 10. října od 11:00. Ve středu 14. října v 17:00 Filmové příběhy pokřtí v obchodním centru Quadrio na Národní třídě, autogramiáda proběhne také v Brně – 5. listopadu od 16.00 hodin v prodejně Knihy Dobrovský v Joštově ulici.

Reklama