Přečtěte si další zajímavý názor na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem ifulinkaa. Jak se žije lidem v malém městě? To vám prozradí v dalším příspěvku, za který děkujeme.

Žít ve městě, nebo na vsi? Obojí má své klady i zápory. Ve městě máte po ruce vše, co potřebujete - školy, práci, obchody, kulturu... Ovšem, kolik lidí znáte z paneláku, ve kterém bydlíte? (Ne všichni máme možnost bydlet v domě.) Nejspíš jen starousedlíky, jež zde bydlí už chvíli a vy je potkáváte takřka denně. Kupříkladu u nás se mladí střídají celkem hodně, jedni vydrží rok, jiní dva, ale déle většinou ne. Sice neznáte mnoho svých sousedů, ale tím si chráníte soukromí, které je na vsi ohroženo - každý každého zná, každý druhý je do rodiny. Ztrácí se anonymita, ale lidé k sobě mají zase blíž, častěji se spolu baví, scházejí se a myslím, že umějí rychleji vyřešit potíže, které je jako skupinu trápí. Lidé ze vsi musejí převážně za prací či školou dojíždět, což hodně lidí odradí. Pokud nemáte auto a jste odkázáni na veřejnou dopravu, mnohdy vám domů jedou dva spoje a další až druhý den. :-(

Ve městě sednete do MHD a jste v cíli „cobydup“ - tady vidí mnoho z nás velkou výhodu. Já bydlím ve městě, čítajících 5000 obyvatel. Většina dojíždí do okolních měst za prací, přesto máme obchody, základní i mateřskou školu, kulturní vyžití... Je to takový střed, který mi maximálně vyhovuje. Většinu víkendů trávím na chatě, kterou máme ve vísce, kde je snad 100 lidí. Krásná příroda, čistý vzduch na vyvětrání myšlenek. Energie, kterou zde načerpám, během týdne v pracovním shonu rychle upotřebím!

Všem bych přála, aby měli možnost vyzkoušet si obě varianty. Já volím své město, za prací jezdit do většího a odpočívat na vsi blízko přírody.

Krásný pozdrav zasílá ifulinkaa

To je varianta, kterou volí poměrně velká část Čechů. Chalupaření a chataření není snad nikde ve světě tak rozšířené jako u nás.

Co si o tom myslíte? Proč tomu tak je? Jsou Češi národem, kterým tento dvojí způsob života vyhovuje? Je to chytré nebo tak trochu na hlavu postavené? Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama