Včerejší téma dne – „Nemoci na dovolené“ nás přivedlo k uveřejnění několika zajímavých informací, které se vám budou hodit na cestách. Jistě patříte mezi ty, co mají na dovolené cestovní pojištění. Proto jsme se obrátili na pojišťovnu Allianz s několika dotazy:

zlomenina

Kolik stojí běžné lékařské výkony v zahraničí? Následující údaje jsou pouze informativní, ale jednoznačně ukazují, že se vyplatí investovat několik set korun do cestovního pojištění, které v případě potřeby pokryje náklady v řádu deseti až statisíců korun. Tyto reálné příklady se skutečně staly, na jejich příkladu si lze udělat orientační představu: zlomenina pravé nohy v Chorvatsku 10 200 Kč, zánět zubu v Německu 9 546 Kč, zlomená noha v Rakousku 220 176 Kč, slepé střevo v Egyptě 100 295 Kč, slepé střevo ve Spojených státech amerických 133 767 Kč.

V jakém státě musím zaplatit za ošetření a pak následně po návratu uplatnit regres na pojišťovně a v jakém státě naopak není vůbec problém s poskytnutím zdravotní péče bezplatně a lékař si uplatňuje náhradu škody sám u pojišťovny? Prostřednictvím asistenční služby jsme schopni zajistit úhradu lékařské péče přímo lékaři téměř po celém světě. Podmínkou je, aby pojištěný v případě potřeby lékařské péče kontaktoval asistenční službu, která mu v dané lokalitě doporučí lékaře, nebo zařízení, které bude s asistenční službou spolupracovat.

allianzKterý stát je nejdražší a který naopak nejlevnější, pokud jde o poskytnutí zdravotní péče? Cenu lékařské péče nelze přesně dělit podle státu. Obecně je nejdražší zdravotní péče ve Švýcarsku, USA a Rusku, záleží ovšem na typu a úrovni zařízení, které péči poskytuje.

Více o cestovním pojištění najdete na www.allianz.cz

Reklama