skloleg.jpg

Ušetřete energii a buďte ekologičtí

Tříděním skla lze ušetřit doslova kopu energie. Konkrétně činí úspora při výrobě skla s příměsí skleněného recyklátu okolo 90 % energie. Tato úspora by bohatě postačila k tomu, aby se upeklo 2,56 milionu zlaťoučkých bábovek. Jen pro zajímavost je zapotřebí uvést i snížení exhalací díky recyklaci skla. Tím, že recyklujeme 1 tunu skla, ušetříme vlastní ovzduší vypuštění cca 400 kg exhalací.

Sklo patří do zeleného kontejneru

Velmi důležitou úlohu při recyklaci hraje zelený kontejner na sklo. Mnohým se tato nádoba může zdát obyčejná, ale až tak tomu není. Vyrobena je z bytelného sklolaminátového kompozitu. Tvarově nádoba nápadně připomíná zvon, nicméně setkat se lze i s klasickými kontejnery. V některých obcích je možné dokonce spatřit dvoubarevné nádoby, kdy z jedné strany je bílá a z druhé zelená barva.

sklo-kontejner.jpg

Ne všechno sklo patří do zeleného či bílého kontejneru!

Nenechte se mýlit, veškeré sklo skutečně do zeleného nebo bílého kontejneru nepatří. Typickým příkladem budiž sklo z automobilu. Ptáte se, kam vyhodit autosklo? Optimálně na sběrný dvůr. Tady se o něj postarají, aby bylo ekologicky zlikvidováno. Jinak do zeleného kontejneru nepatří také keramika všeho druhu a v neposlední řadě i zrcadla.

TIP:
Do kontejneru ale určitě patří sklenice a skleničky a pozor! Možná jste nevěděli, že je stačí vyškrábat a vytřídit do kontejneru je můžete i s víčky!

sklolahve.jpg

Reklama