My se brali před necelými sedmi lety a svatba se podařila.

Moji rodiče platili hostinu a půjčení mých šatů, tcháni pití a kytky, výslužky a cukroví víceméně šlo napůl, protože tchyně chtěla mít hodně výslužek a asi jí bylo hloupé je všechny po nás chtít.

Oznámení jsme si tiskli na počítači, na tom jsme ušetřili dost, protože jsme jich měli skoro 100. Fotograf i s fotkami stál 3 000,-, muzikant 3 000,-, můj účes, včetně zkoušky 1 000,-, prstýnky 4 000,-, dorty v průměru 700-800 Kč, kytice cca 1 000,-, moje svatební šaty - půjčovné 3 500,- (dnes se ceny šatů ovšem pohybují na dvojnásobku).

Měli jsme 25 hostů na oběd a na večeři nás bylo 40 a dá se říct, že se vším všudy nás ta svatba přišla asi na 40 000 Kč, takže počítejte jakoby 1 000 Kč na hosta (v tom je ale i půjčovné šatů, kytky, účes atd.).

Dárky jsme dostali takové ty klasické "spotřebičové" - video, mikrovlnka, myčka atd., ale ty jsme chtěli a každý věděl, co má kupovat, takže se nám nesešly 3 konvice ani 4 toastovače :-).

Takže žádná nemilá překvapení, až na jeden, a ten byl ale milý. Já totiž dala dárek manželovi, věc, o které říkal, že si ji jednou koupí, a svatba mi přišla jako vhodná příležitost.

Když na tento dárek při rozbalování došlo, manžel nechápal, proč mu dávám dárek já, nevěsta, navíc to byl obrovský, podivně zaoblený kufr. Ale mně to přišlo jako dobrý fór, a taky že jo.

Manžel kufr otevřel a tam trůnila velká tahací harmonika! Manželovi se rozsvítily oči, hned si ji nasadil a naprosto bez přípravy zahrál hostům písničku. Léta se učil hrát na klavír, ale už jako dítě chtěl hrát na
harmoniku. Takže jsem mu splnila jeden sen, hrával pak na ni doma docela dost i o Vánocích koledy pod stromkem, dnes už harmonika zase spíš trůní v tom kufru, ale občas ji vytáhne a hraje si pro sebe.

V poslední době začal toužit po elektronickém digitálním syntezátoru, ale taky o něm mluví, jako že si ho koupí jednou, až nebudeme vědět co s penězi :-). Tak mám do budoucna tip, co mu dát k 10. výročí svatby :-).

Hezký den,

hblaziko

Milá hblaziko,
díky za svatební finanční informace. Určitě některá ze svatbychtivých žen-in využije :-).

Kolik stála vaše svatba?
Jak jste si na ni ušetřili?
Kolik hostů přišlo?
Kdo vám byl za svědka?
napište na: redakce@zena-in.cz
Reklama