Školní sešity z regálů mizí tak rychle, že je obsluha nestíhá doplňovat. Leckdy zmizí nadobro. Lidé s košíky se mačkají v úzké uličce a u pokladny narůstá fronta. I takhle může vypadat konec prázdnin.

Dva měsíce utekly jako voda, přichází září a s ním i začátek nového školního roku. Poznat je to především v papírnictvích, která v mnoha městech praskají ve švech. Někteří proto nákupy školních potřeb odkládají až na první zářijové dny. A co vy?

Někteří rodiče mají možnost si školní výbavu už před prázdninami objednat přímo ve škole. „My jsme už v květnu dostali ze školy oznámení, že tahle možnost tam je. Objednali jsme všechny sešity, které bude syn v osmičce potřebovat. Věřím, že škola dostává na takové hromadné objednávky nějakou slevu, a tak i nám se podaří ušetřit. Zbytek věcí, jako jsou obaly, pravítka a desky si ale musíme nakoupit sami,“ řekla pro Ženu-in Katka Mikschová, jedna z nakupujících maminek.

Sešity, obaly, penál a jeho vybavení, zase o trochu větší batoh, učebnice a tak dále. Seznam všech potřebných věcí může být pěkně dlouhý a konečný účet se dokáže vyšplhat až k tisícům.

Čtěte také:

Kolik stojí váš školák? Už máte nákupy za sebou, nebo se na ně teprve chystáte?

Reklama