Svatba. Pro někoho hodina H v jeho životě, pro někoho pouhá formalita, kterou není třeba řešit. Někoho stála desetitísíce, jiného pouze povinné poplatky úřadům a šmytec. Pojďme si dnes povídat o tom, jak důležitá svatba pro každého z nás je a kolik peněz jej stála, nebo kolik si tak představuje, že do ní bude investovat!

Začal bych jedním příběhem, kvůli kterému mne dnešní téma vůbec napadlo. Můj kamarád pochází z docela rozvětvené rodiny, která si na rodinný život opravdu potrpí, pořád jezdí na nějaké narozeniny babiček, dědečků, strýčků a tetiček, takže i svatby jsou u nich oblíbené, ba berou se jako ty největší události za celé roky. Každá proto musí být minimálně střední velikosti.

Ten kamarád má sestřenku, která pochází z dobře situované rodiny, jež je však známá tím, že více než rodiny si hledí toho, kolik co stojí. Asi se jim to ani nedá mít za zlé, ale nedávno se sestřenka vdávala.

Už určitě pomalu tušíte, kam mířím. Svatba se plánovala skoro dva roky, všichni se těšili, sestřenka se nechala slyšet, jak sestra mého kamaráda půjde za svědka a její dcerka bude družička! No dokážete si představit, jak se asi šestiletá holčička těšila…

A tak se všechno pomalu chystalo, až nakonec týden před svatbou přišla sestřenka s tím, že změnili koncept a za svědka půjde kamarádka a v podstatě ani nikoho z rodiny nečekají. Prý udělají něco menšího pro rodinu potom, aby jim mohli všichni předat dary. Zajímavé, že?

Pointa je ještě hezčí. Asi čtrnáct dní po svatbě přijeli na návštěvu a strašně se divili, že byla kamarádova sestra poněkud nevrlá a netaktní, když jí chtěli ukazovat svatební fotky. Inu, co je v rodině… Zkrátka a dobře, každý se na svatbu dívá jinak a každý ji jinak prožívá. A každý do svatby chce investovat jiné peníze. Jak jste na tom vy?

Já se přiznám, že mám nejen malou rodinu, ale více než okázalých obřadů si vážím upřímnosti citů. K tomu při dnešní rozvodovosti se na všechny velké veselky dívám s drobným podezřením, zkrátka jsem nedůvěřivý. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že budu-li se někdy ženit, učiním tak tajně a možná i daleko odsud. Ale já jsem v tomto docela divný, a proto se nechám poučit o tom, jak to cítí a vnímají ženy. Řekněte mi, kolik jste investovaly do svatby, a jestli se to vyplatilo?

Kolik jste zaplatily za svou veselku?
Co šaty? Co hostina? Pro kolik lidí?
Cítíte potřebu velké svatby?
Nebo jste spíše pro komorní obřad?
Jste pro pozvání celé rodiny?
Pozvaly jste i všechny kamarády?
Nebo jen nejužší kruh blízkých?
A jaké to tedy bylo? Stálo to za to?

Napište mi o všem na adresu
redakce@zena-in.cz! Odměním vás!:)