„Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ To praví jedno staré české přísloví. V současnosti tato slova chápeme víc než kdykoli jindy.
Doba, kdy stačila minimální znalost cizího jazyka je dávno pryč.
Blížící se vstup do Evropské unie klade – co se týká jazykové vybavenosti – nároky na každého z nás. Znalost nejlépe dvou cizích jazyků bude v rámci Evropské unie naprostou nezbytností. A to nejen v případě, že se rozhodneme pracovat v zahraničí.

V dnešní době, kdy je velká konkurence na trhu práce se bez této dovednosti prostě neobejdeme. V případě, že budeme pracovat v podnikatelském sektoru, ve státní správě či v nějakém nadnárodním podniku, je ovládání minimálně jednoho světového jazyka nutností.

Zájemci o výuku cizího jazyka tedy nezbývá nic jiného, než si vybrat kvalitní školu, která mu v jeho „nedostatečnosti“ pomůže.

Jako i v jiných oblastech, mělo by pro nás i v této sféře platit ono známé pořekadlo „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“. Výběr školy by měl být pečlivý a uvážený a neměli bychom se snažit na studiu ušetřit.

Škola, kterou se rozhodneme navštěvovat, by měla splňovat tyto základní kritéria:
- rozvoj všech jazykových dovedností. To znamená, že by výuka měla klást rovnocenný důraz na psaní, výslovnost a konverzaci
- mít jasný a propracovaný obsah výuky s definovaným konečným cílem. Ideálně by měl být cíl stanoven v souvislosti s evropskými standardy
- seriózní škola také neslibuje zvládnutí jazyka v minimálním čase 

„Zvládnutí cizího jazyka chce svůj čas a nedá se uspěchat,“ říká Irena Dominiková, Director of Bell Operations v České republice, a dodává: „Veškeré zázračné metody, které jsou mnohdy klientům slibovány, jsou na nic. Zájemce o jazykovou výuku by se měl ohlížet po škole, která ho kvalitně připraví na mezinárodně uznávané zkoušky.“

Všem, kteří se rozhodnou začít pronikat do tajů cizího jazyka, ale i těm, kteří se potřebují třeba již jen zdokonalit, přejeme hodně úspěchů ve studiu, protože doba pádí mílovými kroky kupředu a již za půl roku se všichni společně sejdeme v Evropské unii.  

       
Reklama