shutterstock-1212005623.jpg
Zdroj: Shutterstock

Jak vzniká touha po luxusních značkách

Říká se, že neexistuje žádný luxus, který by byl levný. Je však toto pravidlo poplatné i pro 21. století? Nejprve je nutné uvědomit si, co dělá produkt opravdu luxusním. Většina lidí by možná odpověděla tak, že pokud si věc nemůžete dovolit, jedná se o luxus. Znamená to tedy, že dáme-li na obyčejnou kabelku bez značky cenu milión korun, bude to automaticky pro zákazníka znamenat luxus? Kdepak, nejprve musí obchodníci vytvořit touhu po něčem mimořádném.

Zásadním úspěchem luxusních značek jako je Prada, Dior, Chanel či Burberry je dlouhodobě budovaný proces touhy, jež jde ruku v ruce s představivostí. Jde o dlouhou cestu, kdy musí značka odolávat trendům, ale zároveň se jim ve správnou chvíli poddat, zaručovat exkluzivitu a kvalitu. Chanel kabelky se stále šijí ručně, na boty Louboutin se ručně našívá ta nejemnější kůže. To všechno dohromady tvoří luxus. Značky, o kterých se ví, že mají na trhu dlouhodobou tradici, čas i  lidé z té nejvyšší třídy prověřili jejich kvalitu. Smetánka po nich netouží, smetánka je jimi obklopena, střední třída po nich touží a nižší třídy o nich sní. Takový je nesnesitelně lehký život luxusního zboží.

Jenže kdo chce celý život jen toužit či snít? A co když si značky můžete dovolit, jen o tom nevíte? Samozřejmě není dobré někoho nabádat v dnešní době, aby celou svou výplatu investoval do drahé kabelky, ale jen by bylo dobré ujasnit si pár věcí. Ne všechny věci luxusních módních značek jsou tak drahé, jak si myslíte.

  • Nové kolekce jsou často opravdu v řádu stovek tisíc
  • Některé značky mají dva druhy kolekcí je to například: MaxMara a levnější casual MaxMara Weekend
  • Věci ze starších kolekcí lze koupit v online (Zalando Lounge) či kamenných (POP Prague) outletech za zlomek ceny
  • Luxusní značky lze pořídit v online bazarech (ebay.com, ebay.de), ale při troše štěstí i v second handech

Jak to vypadá v praxi

fff.jpg

Dolce & Gabbana eshop 41 000 Kč, Dolce & Gabbana ebay.de 5 600 Kč, Dolce & Gabbana Zalando Lounge 8 999 Kč

5e9994f9f07442.jpg

Dior Saddle bag ebay.com 10 000 Kč, Dior eshop, Saddle bag cca 100 000 Kč

dd.jpg
MaxMara kabelka Maxmara.com 9 100 Kč, MaxMara kabelka 5 900 Kč eobuv.cz, MaxMara vintage kabelka ebay.com 3 200 Kč

Zkrátka, pokud chcete mít jednu z luxusních kabelek a nezáleží vám, jestli bude ze staré kolekce, nemusí na ni padnout několik výplat. I tak je to pro někoho nepředstavitelná cena. Až ale uvidíte na jedné ze svých kolegyň kabelku Dior, možná už o ní budete přemýšlet z více úhlů. Jedním z nich je i možnost, že kabelka není pravá, což se často těžko poznává. Dávejte si na takzvané „fejky“ pozor i na online bazarech. Nechte si poslat několik kvalitních fotek výšivky a zpracování. Na YouTube existuje spousta videí, jak neoriginální kabelku od té originální rozeznat.

Čtěte také:

Reklama