Když si Petr vzal Helenu a pořídili si první společnou postel, zjistili, že pohled na ustlanou ložnici je lehce asymetrický. Zatímco on spal s malým pidipolštářem a většinu noci na úplně rovné matraci, ona měla pod hlavou velký naducaný polštář.
 

Helenu dnes bolí krční páteř a jedním z důvodů bolesti vedle sedavého zaměstnání jsou i její milované polštáře.

Fyzioterapeutka Naďa Široká z Prahy pro Žena-in.cz specifikovala  ideální polohy pro spaní.
 

Pokud dokážete spát celou noc na zádech, je pro vaše tělo ideální ležet na rovném bez jakéhokoliv polštáře.

 

Jenže to dokáže málokdo. Většina z nás mění polohu mnohokrát za noc. Proto v případě, že se  obracíte na bok, je vhodný polštářek pod hlavu. Spát na boku bez polštáře podle fyzioterapeutky Široké není dobré. Hlava se ocitne  v nepřirozené poloze. 
 

Polštář by však neměl být velký a naducaný, a hlavně měly byste ho mít jen pod hlavou, ne pod rameny.

Ideální poloha při spaní na boku je: na levém boku byste měly mít nataženu levou nohu a pravou hodně pokrčenou a být přetulena na bříšku na vnitřní straně boků. Levou ruku za sebou a pravou pohozenou před sebou. 

 

Pokud se převalíte na pravý bok, tak samozřejmě obráceně s pravou nohou nataženou.


Podle Nadi Široké si při této poloze protahujete tělo a uvolňujete partie namáhané při sedavém zaměstnání.


To je krásná teorie, ale malá redakční anketa dopadla následovně.Jak moc máš pod hlavou a nevadí ti, že si tím případně ničíš zdraví?


Markéta Kubisková - Já spím zdravě, mám málo pod hlavou, jinak se nevyspím.


Jindřiška Kleknerová – Vím, že je zdravější spát bez polštáře, protože jsem kdysi začala spát bez něj a přestaly mne bolet záda, ale teď už zase spím s velkým a naducaným. Ničení zdraví mi nevadí, hlavně že je to pohodlný a vyspím se do růžova.


Jaroslava Machálková - Já mám dva malý polštářky a na tom ještě jeden velký – naducaný. Dobře se mi na tom usíná.  O tom jestli si ničím zdraví, vůbec nepřemýšlím. Je mi tak pohodlně.


A co vy? Jak máte rády moc pod hlavou?


obrázky na http://www.jmp.cz/index.php

Reklama