Samozřejmě toho stálého jen jednoho. Ale správně položená otázka zní: Kolik partnerů celkem zvládne v životě „průměrná“ česká žena?

Vzpomínáte na scénu z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, kdy Andy McDowellová vyčísluje Hughovi Grantovi seznam svých exmilenců? Hrdina plejádu vydrží až k číslu 33, a pak raději zděšeně vyklízí pozice...

Třiatřicet je přece jen trošku silné kafe, zvlášť když si je všechny představíte spolu pohromadě. Húúú!
I když – zvládnout se to jistě dá.

Aktuální světové sexuologické studie vycházejí z toho, že ženy mají za svůj milostný život v průměru 4,4 milence. Před dvaceti lety to bylo o jednoho milence méně – tedy v průměru 3,4 partnera. Podle průzkumů má jednoho muže za život více než každá pátá žena.

Průměrná Češka však údajně zvládne 5,1 milence. Jsou proto české ženy víc promiskuitní? „Ne, spíš budou v dotaznících pravdomluvnější,“ říká sexuolog Radim Uzel.

A jak jsou na tom čeští muži?
Podle sexuologa Radima Uzla musíme brát statistické výsledky s rezervou. Jen každý desátý český muž prožil celý život jen s jednou partnerkou. Ale jinak se samotní Češi považují za větší „borce“. Je s podivem, kolik sexuálních partnerek prý v životě vystřídají. Ale je tomu opravdu tak?

„Tady jsou rozdíly mezi muži a ženami tak nápadné, že se nutně musíme ptát, s kým ti muži vlastně souloží,“ zpochybňuje statistické údaje Uzel. „Ženská část populace vykazuje často i několikanásobně nižší sexuální aktivitu.“

To platí jak pro Českou republiku, tak pro ostatní země světa.

Přiznáte na sebe, zda se vejdete do průměru? Nebo se spíš blížíte k výše zmíněné filmové hrdince? Je váš manžel i vaším prvním milencem?

Reklama