Svádí mě to k odpovědi: „Pět sloních, tři čapí“… pamatujete na tu trochu pitomoučkou dětskou hru?
Dodnes jsem nějak nepochopila její smysl. Možná jsem pitomoučká já :-)
.
Ale dost infantilní sebekritiky, dnes bude opravdu řeč o hodinách. Tedy spíše o hodinkách.

Pamatujete si na svoje první hodinky?
Já ano. Byly od jedné hodné pratety. (Jak jinak nazvat tatínkovu tetu?) Ženy trochu přísné, ale velice kultivované. A tak vypadaly i ty hodinky. Elegantní, dámské, pozlacené, s černým ciferníkem a jemným koženým řemínkem. K mému věku se naprosto nehodily (určitě mi tenkrát nebylo víc než třináct), ale já jsem si jich velice vážila. Jako by mi teta dala najevo, že už jsem dost velká“ na to, abych mohla takové hodinky nosit.
Stejně jsem si jich ale moc neužila, protože rodiče usoudili, že do školy je jich škoda, a když jsem dospěla, byla jsem ráda, že mi je už nikdo nevnucuje, protože jsem měla jiný vkus.
Letěly přece digi".
Bůh ví, kde je mým prvním hodinkám teď konec. Možná stále ještě odpočívají někde v šuplíku a čekají na svou příležitost.

Vždycky se mi líbily spíš pánské typy hodinek, velké, přehledné a čím jednodušší, tím lepší.
Z takových, jaké vidíte na našich obrázcích, bych si určitě vybrala. Tyto hodinky totiž dokazují, že i když se módní trendy mění, klasika zůstává.
Tímto se omlouvám milovnicím filigránských dámských náramkových miniatur, že jsem je dnes trochu ochudila. Snad někdy příště.

A co vy, milé ženy-in?
Vzpomínáte na své první hodinky?
Jakým typům dáváte přednost dnes?
Kolikatery hodinky vlastníte?
Nebo už vám hodinky připadají jako přežitek a sledujete čas na mobilu či monitoru vašeho počítače?
Napište mi o tom.