Chtěla byste mít kabelku podle posledních trendů? Pak se porozhlédněte po exotické kůži. Letos jsou v kurzu hadi, krokodýli, pštrosi, ale také rejnoci.

Hadí kůže je nejkrásnější ve své přirozené barevnosti. Vyniká nádhernou texturou. Třeba základní barva hroznýše královského může být od růžové až po červenohnědou, samotná kresba je tmavohnědá až černohnědá. Na výrobu kabelek se spíš využívá struktury a hadí kůže se většinou barví.

Další velmi žádanou a trendy je krokodýlí kůže. Kůže z krokodýlů chovaných na farmě Sriracha jsou jedny z nejkrásnějších. Siamská krokodýlí kůže je považována za „klasickou kůži" – podobně jako kůže krokodýlů ze slaných vod. Tyto dva druhy jsou ve skutečnosti ve stejné čeledi krokodýlů, obecně mají šupiny na kůži břicha v protikladu s šupinami jiných druhů, kterým se šupiny obměňují.Pštrosí kůže je ceněna pro svou jedinečnou strukturu, sílu a pružnost. Je vyhledávanou surovinu pro luxusní a exotické kožené výrobky vyráběné po celém světě.
 
Rejnočí kůže je obdivuhodná. Je nejen 25krát pevnější než kůže hovězí, ale i odolná proti poškrábání, propíchnutí a ohni. Má ještě jednu zvláštnost: Ojedinělé kameny" srovnatelné s perlami či drahokamy, které se přirozeně vyskytují na zadní straně každé ryby, nejsou nikdy stejné. Je to jejich otisk prstů"!Kabelky, boty, ale i oblečení z exotických kůží je bezesporu krásné a ceněné, ale každá mince má svůj rub. Není to s nimi podobné jako s kožešinami divokých zvířat? Výrobci mohou namítnout, že většina zvířat je uměle odchována na farmách. Krokodýli a pštrosi ano, ale existují i rejnočí a hadí farmy? Nebo se tito vzácní tvorové loví v divoké přírodě?


Co si o tom myslíte? Líbí se vám exotické kůže? Koupila byste si kabelku nebo boty z hadiny? Přemýšlíte o tom, kolik na jejich výrobu padne zvířat? Je vám jich líto, nebo je berete jako surovinu?

Reklama