kid

Gabriel Horkay je zkušený gynekolog a porodník z nemocnice v Pelhřimově. Oslovil jsem ho, abych zjistil, jak je to se zdravotním stavem ženy v závislosti na počtu dětí...

Má počet dětí nějaký vliv na zdravotní stav a fyzickou schránku ženy?
U některých žen ano, u jiných ne, je to velice individuální. Některé ženy vypadají a jsou fit stále stejně třeba po třech dětech, jiné ne.

Může ženě nějak uškodit, když dítě mít nebude?
Má to svoje rizika. Například u rakoviny prsníku je studiemi prokázané, že je pro ženy důležité kojení. Pokud tedy žena nekojí, hrozí jí větší riziko. Podobné je to i u vaječníků, kde ale ještě neproběhl dostatečný výzkum, nebo o něm nevím.

Jaký počet dětí u jedné rodičky je ideální?
Pokud se bavíme o fyzické stránce ženy, pak to není nijak prokazatelně omezené. Bavíme-li se ale o sociálním statusu, dochází zde k určité nepřímé úměře. Je-li žena dobře zajištěna, má většinou jedno, maximálně dvě děti, nezabezpečené ženy mají dětí více.

Jaký počet dětí je možný?
V historii jsou známé případy, kdy ženy měly i dvacet dětí. Byly doby, kdy měly ženy běžně dětí třeba deset.

Jaký počet dětí je dnes u nás nejběžnější?
Jedno až dvě děti, český průměr nevím přesně, je to kolem 1,5 až 1,8.

Téma den: Kolik chcete/máte dětí?

I když by se to nemuselo zdát jako problém, touha po dítěti je jednou z věcí, které mohou pár nejen stmelit, ale i rozdělit. A v neposlední řadě je důležité nalézt shodu i nad jejich množstvím. Dnešní téma je tedy jasné, budeme se bavit o počtu dětí.

Pište mi příspěvky...

  • ... jak mi děti změnily život.
  • ... kolik chci dětí a proč.
  • ... nechci děti.
  • ... jsem/nejsem spokojená s počtem svých dětí, protože...
  • ... partner chce jiný počet dětí než já.
  • ... našla jsem si partnera kvůli dětem.

Své příspěvky posílejte na...

Samozřejmě jeden příspěvek odměníme krásným dárkem, tentokrát to bude: ranní čaj PICKWICK Kouzlo Ovoce s příchutí broskve a jahody a k tomu ústní voda s fluoridem Odol3dent pro děti.

Reklama