vzpomíná na svou milovanou kolii čtenářka s nickem Vodfon, jak ty ozdoby pak nacházela v její stolici. Nepíše však, jestli z toho neměla uzdravotní problémy. V každém případě je štěňátko kolie jejím velkým přáním.

psi

Svůj sen jsem si částečně splnila, mít pořádnou psí kavalíři smečku. Kvůli pejskům jsem vysypala prasátko a koupila chatičku se zahrádkou. Ta je vysoko umístěna a ještě v lesíčku. Takže tam mají i v parných dnech pejsci chládeček. Při procházkách s pejsky sbírám BIO pampelišky pro mě a suchozemské želvičky Karla a Matyldu. Bohužel mi to holky a kluci užírají! Ještě že psi nejsou na zelené! Bylinky z přírody si uživámé já i zvířátka bez receptu. Mým dalším snem je štěňátko kolie, o kterém budu ještě dlouho jenom snít.

kolie

S tímto plemenem mám jedenáctileté zkušenosti. Měli jsme fenku Cindičku, která měla vrozenou inteligenci, typickou pro kolie. Žáden z mých kavalírku, se tak snadno neučil. Jenom jeden, ten nejstarší, říkali jsme mu Charley dědeček, jí měl. Nikdy jme se nemohli dodívat na rodinné video, kde byla Cinda, celou dobu štěkal a vyrušoval. Lassie v televizi, jsme nikdy neviděli celou.

Poznal kolii a celou dobu rušil. Kavalírek Dědeček měl bolestivý nádor na zadečku, na který umřel. Nosil vždy trenýrky, aby si nesahal na ránu. Zůstala nám jenom zásoba trenýrek,která leťela okamžitě do koše. Smrt Cindičky, která zemřela v 11. letech doma a smrt kavalírka Dědečka, hrůza, na kterou nikdy nezapomenu.

Kolii bych chtěla mít, pro její mazanost a chytrost. Když jsme měli tu naší chytroušku, byla to doba, kdy byl malý výběr granulí na trhu. Ještě teď se stydím, co jsem jí nutïla. Vůbec se nedivím, že misku radši přikryla hadrou, když měla jíst. U každého jídla jsem s ní bojovala, řešila to po svém. Na štěněcí věk Cindičky mám krásné nostalgické vzpomínky.

Vánoce však nejvíce lakaly k průšvihům! Stromeček moc krásně voněl a lákal k okusování. Stejně tak perníčky a co potom háčky. Slaměné ozdoby i s mašličkami, těm nešlo odolat. Nejlepší byl skleněný ježíšek, toho jsem dlouho pohřešovala. Pohřešovala jsem i ovečku z betléma a mnoho baněk . Ty jsem našla v její stolici. Co stolice, to jiné zbarvení, jiná baňka!

A přesto všechno zůstavá mým velkým přáním štěňátko kolie

Vodfon

Milá Vodfon, jakožto chovatelka sheltie vás naprosto chápu. Jsou to neuvěřitelně inteligentní psi. Ale nějak se mi to neslučuje s těmi ozdobami, které zchroupla vaše kolie? Neměla z toho zažívací potíže?

Věřím, že se vám vaše přání vyplní a štěňátko mít budete. Doufám, že nám pak o tom dáte vědět a pošlete fotku. Držím palce