Další příspěvek na dnešní téma přišel od čtenářky s nickem ibvara a my za něj děkujeme. Co si myslíte o tom, že talent se dědí po prarodičích.

Kolem mne šla šikovnost, kterou spojuji s uměním  po špičkách, i když především malování a fotografie se táhne celým mým životem. Začalo to ještě dávno před mým narozením, a když  jsem se o to zajímala, zjistila jsem kořeny až někde u prarodičů řídících. Matka  vystudovala střední grafickou školu, ale na UMPRUM nebo AVU, kam  měla  předpoklady, již nepokračovala, vdala se.

Mne nadání přeskočilo, ale podepsalo se na mých dětech, zejména na nejmladší dceři. Je velmi šikovná a všestranná, má  záběr od psaní přes malbu k sochám. I ledovým..:)) a i přes dnešní krizi, musím zaklepat, nemá problém se  tvorbou uživit, což jsem velmi ráda. Chci napsat příhodu z jejího raného dětství.

Když  měla jít do školy, zapisovali jsme starší děti do Lidušky. Byla tam velká fronta, tak když byl čas, chtěli jsme i ji přihlásit  na kreslení. Nakreslila princeznu a tehdy řekli, že ji nepřijmou, že nemá talent. Chodila pak do výtvarného kroužku, kde ji už chválili, na přípravné kurzy  na Hollarku a pokračovala dál a dál. Ale  bez píle i s talentem to ani v umění nejde, je to řemeslo jako každé jiné, ať se to někomu líbí nebo ne.

ibvar

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Jak je to s talentem u vás, milé ženy-in? Máte na něco nadání? Živíte se nějakou výtvarnou činností? Nebo máte pocit, stejně jako naše čtenářka, že jste nešikovná? Napište nám, jaký je váš vztah k umění. Pošlete nám třeba fotografii vašeho díla. Nechte skromnost stranou a klidně se pochlubte.

redakce@zena-in.cz

3.výřez

výřez3

 

 

 

Reklama