Sama tato kolekce je inspirována přírodou, která nám přináší jen ty nejlepší živiny. Tepelně nezpracované pokrmy, barevnost, pestrost, čerstvost a z místních zdrojů. To vše přináší vašemu tělu prospěšné látky. Kromě ovoce a zeleniny jsou to i ořechy a semena, klíčky, bylinky a přírodní oleje.

Sametově hladký mix
5cf122cd76926obrazek.png

Běžné mixéry mohou mít problémy se zpracováním tvrdších potravin. To ale není případ víceúčelového mixéru Gorenje Power Blender BPC2B, který má i další využití: na smoothie, mléčné koktejly nebo krémové polévky. Ingredience získají hladkou konzistenci během mžiku. Základem úspěchu je výkonný motor s maximálním výkonem 1500 W. Poradí si i s většími kousky potravin ze kterých vykouzlí jemné pyré. Disponuje ochranou proti přehřátí a automatickým vypnutím pro větší bezpečnost. Při míchání mražených potravin si všimnete skutečné síly v akci. Inovativní tvarovaná čepel z nerezové oceli umožňuje sekání mokrých i suchých přísad, a to i bez přidané tekutiny. Speciální tvar lopatek umožňuje přesný a jemný řez, a to i při vysokých rychlostech. Špičky lopatek jsou ostré a dostatečně silné, aby rozsekali led i tvrdé potraviny. Což si můžete ověřit třeba na kávových zrnech, ze kterých dokáže vykouzlit jemnou mletou kávu. Vestavěný LCD displej nabízí dokonalý přehled o nastaveném čase a rychlosti. Jemným otočením knoflíku můžete vybrat jeden z přednastavených programů (ovoce, zelenina, led, sójové mléko, ořechy, jemné) a stisknutím tlačítka spustit start. Designový 2litrový džbán má vnitřní hrany ve tvaru čtverce, které zajišťují že obsah se nesoustřeďuje ke stěnám nádoby, ale pohybují se směrem ke středu nádoby, k rotující čepeli. Džbán je vyroben z Tritanu, bez BPA, s měrkou v mililitrech. Víko na nádobě umožňuje přidávání přísad i během míchání, a posunovač napomáhá promíchat obsah i v blízkosti čepele. Samozřejmostí je snadné čistění. Stačí nalít vodu do nádoby a stisknout tlačítko „čištění“ na ovládacím panelu. Síla rychlých otáček vytvoří vířivý efekt, který důkladně vyčistí vnitřek nádoby.
Cena: 4 790 Kč

Čerstvá šťáva snadno a rychle
5cf122f088126obrazek.png

Prostřednictvím čerstvých lisovaných šťáv tělo získává spoustu živin a vitamínů, ale také rychlé sacharidy a čistou energii. Příjem potravy v tekuté formě umožňuje tělu rychle absorbovat užitečné látky, které jsou lehce stravitelné. Odšťavňovač Gorenje JC4800VWY je dostatečně silný, aby rozdrtil i ty nejtvrdší kousky ovoce a zeleniny. Vertikální pohyb pomalu odšťavňujícího šneka (s rychlostí 80 otáček za minutu) rozbíjí ovoce a zeleninu a potom odděluje extrahovanou šťávu a dřeň. Výsledkem je pouze malý počet bublinek vzduchu uvnitř šťávy, čímž je šťáva jemnější a teplota šťávy je nižší, což umožňuje zachování vitamínů a enzymů. Pomalé odšťavňování znamená tichý provoz bez vysokých rychlostí. Samotná konstrukce zařízení také přispívá k potlačení hluku. Dřeň je výsledkem procesu odšťavňování a shromažďuje se v samostatné nádobě. Množství dřeně lze nastavit pohybem páčky na odšťavňovači. Můžete tak mít sklenici hedvábně hladkého džusu nebo po přidání kousků dřeně vytvoříte silnější texturu. Zbytky dřeně, například ze zeleniny, můžete použít například při přípravě polévek či omáček, nebo při dušení, či pečení. Nádoba na šťávu je již plná, ale vy jste ještě neskončili s odšťavňováním připraveného ovoce a zeleniny? Nemusíte vypínat odšťavňovač, stačí když stlačíte víčko nálevky na šťávu. Šťáva se bude shromažďovat na vnitřním obalu, zatímco vy vyměníte plnou nádobu za prázdnou. Velký objem zařízení znamená zdlouhavý proces čištění? Ne nutně. Po použití nalijte 1/2 litru vlažné vody do plnicí trubice a spusťte. Voda během rotace důkladně vyčistí odšťavňovač od zbytků ovoce a zeleniny. Po použití opláchněte filtr a vyčistěte jej pomocí kartáče.
Cena: 3 990 Kč

Zdravý domácí olej
5cf123147054aobrazek.png

Zdravé, nenasycené tuky jsou nejpřínosnější pro normální fungování lidského těla.  V pohodlí vašeho domova se mohou snadno proměnit v oleje. Omega 9 mastné kyseliny lze nalézt v arašídech, lískových oříšcích, mandlích, makadamových oříšcích, omega 3 mastné kyseliny v lněném semínku, vlašských ořechách, sóji a hořčičných semíncích a omega 6 mastné kyseliny ve slunečnicových, dýňových, sezamových, kukuřičných, a dokonce konopných semenech. Lis na olej Gorenje OP650W získává olej ze semen a ořechů otáčením šneku, který drtí přísady a rozděluje je na olej a užitečný zbytek. Lis využívá teploty při lisování oleje pod 49 °C, což umožňuje v oleji udržet jeho vitamíny a minerální látky, které mohou být zničeny při vyšších teplotách. Technologie lisování za studena ohřívá pouze složky na teplotu, která umožňuje extrakci oleje. Lis na olej je vybaven funkcí, která umožňuje jednoduše obrátit chod rotace šneka k uvolnění ucpaných semen a ořechů. Nebudete muset vyprazdňovat nebo rozebírat spotřebič. Bezpečnost především, spotřebič bude fungovat pouze v případě, že víko kontejneru pro ingredience je pevně a správně na svém místě. Jako další bezpečnostní prvek, přístroj automaticky zastaví v případě přehřátí nebo pokud je nádoba s ingrediencemi prázdná.
Cena: 9 990 Kč

Více než jen další kuchyňský spotřebič, krémové smoothie snadno a rychle
5cf1233329e53obrazek.png

Speciálně navržený tak, aby využil maximální množství živin z ovoce a zeleniny to je Gorenje Nutri Power blender BN1000W. Je to vysoká schopnost efektivního 6 čepelového nože z nerezové oceli, který vytváří nepravidelné míchání, které spolu se speciálně navrženou nádobou zajistí, že získáte požadované výsledky. Uzávěr nádoby s otvorem na pití umožňuje vzít nádobu s sebou jako cestovní láhev. 20 000 otáček za minutu dává dostatek síly i k rozdrcení ledu. I když budete pracovat s plným výkonem, mixér zůstane na svém místě, což zajistí gumové nožičky. Suché mixování využijete na všechny druhy ořechů, cukru a kávových zrn. Vaše smoothie tak bude mít jedinečnou chuť i konzistenci.
Cena: 2 290 Kč

Více na GORENJE.CZ
5cf12347ce503obrazek.png

Reklama